Vianočné pečenie s netradičnými formičkami

09.12.2013
Interiér

Ak ste ešte nenapiekli, je najvyšší čas, aby sa do sviatkov vianočné pečivo stihlo ešte pekne odležať a rozvoňať celý byt. Rýchlo teda siahnite po osvedčených receptoch a my vám k nim ponúkame zopár tipov na šikovných pomocníkov, ktorí vám pečenie uľahčia.

14fotiek
Kým sa pustíte do zostavovania tohtoročného rebríčka vianočného pečiva a do pečenia, skúste sa inšpirovať našimi tipmi na šikovných pomocníkov, ktorí vám uľahčia pečenie. Autor: Ikea

Čo je doma, to sa počíta. O vianočných dobrotách to platí dvojnásobne. Vianoce sú už za dverami, je najvyšší čas začať s pečením vianočného pečiva. Niektoré druhy vianočných koláčikov si totiž potrebujú aspoň dva týždne oddýchnuť v tmavej škatuli alebo v plechovke s kúskom jabĺčka, aby boli vo finále chutnejšie a vláčnejšie. Kým sa pustíte do zostavovania tohtoročného rebríčka vianočného pečiva a následne do pečenia, skúste sa inšpirovať našimi tipmi na šikovných pomocníkov, ktorí vám prácu nielen uľahčia, ale aj spestria.

Formičky na pečenie s výrezom

Formičky na cesto Snðkul sa odlišujú od iných tým, že majú výrez, ktorý umožňuje spojiť dva ploché kusy a vytvoriť priestorový stromček alebo hviezdu. Ikea

Zdobiace vrecúško na pečenie

Zdobiacim vrecúškom Lékué Decomax môžete nielen nanášať presné porcie cesta, ale aj pomocou 6 nadstavcov zdobiť vianočné pečivo. V ponuke Potten&Pannen.

Hrnček "var" na čokoládu

Čokoládu, polevy, krém aj maslo môžete rozpúšťať bez obáv, že sa vám pripália v špeciálnej miske na vodný kúpeľ s lievikmi. Vyrobená je z nehrdzavejúcej ocele, Tescoma.

Praktická kuchynská váha

Elektronická kuchynská váha od Tescomy s možnosťou dovažovania viacerých druhov surovín v jednej nádobe do celkovej hmotnosti 3 kg.

Zdobiaca ceruzka

S cukrárskou zdobiacou ceruzkou Delícia z pružného silikónu si zdobenie užijete. Funguje na princípe ako klasická ceruzka. Obsahuje 5 zdobiacich trysiek.

 

Zdobenie "bez" fantázie?

Ak máte málo fantázie na zdobenie cukroviniek, zdobiaca podložka Drðmmar s množstvom motívov vás inšpiruje.

Čokoládové lyžičky

Lyžičky, ktoré vám hostia zjedia? Čokoládu rozpustíte a nalejete do pružnej silikónovej formičky Delícia Choco a krásne tvarované cukrovinky ľahko vylúpnete.

Viac tipov na pomocníkov nájdete v našej fotogalérii.

 
Autor: am/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Vianočné pečenie s netradičnými formičkami
am/ipeknebyvanie.sk