Usmejte sa pri pohľade do zrkadla - vyberte si to správne!

05.06.2018
Interiér

Pozeráme sa doň každodenne, v kúpeľni najčastejšie počas prípravy do práce, do školy alebo kedykoľvek, keď sa potrebujeme uistiť, že vyzeráme primerane dobre.

12fotiek
Zrkadlo - pozeráme sa doň každodenne, v kúpeľni najčastejšie počas našej úpravy. Autor: Duravit

Zrkadlo však dokáže oveľa viac, ako poskytnúť skutočný obraz, napríklad vytvára ilúziu priestoru, má teda moc priestor opticky zväčšiť. V neposlednom rade je aj dekoratívny prvok interiéru a môžeme pracovať s tým, čo zrkadlo odráža.

JE Z ČOHO VYBERAŤ

Na trhu je veľa rôznych druhov a typov zrkadiel určených práve do kúpeľne. V menších kúpeľniach sa väčšinou uplatňujú zrkadlové skrinky, ktoré navyše poskytujú potrebný úložný priestor.

Väčšie kúpeľne môžu zatraktívniť celé zrkadlové steny, ktoré sú zaujímavé a pôsobivé. Praktické je, ak máte popri veľkom zrkadle aj malé, prídavné zrkadielko či už výsuvné alebo stojacie, z jednej strany zväčšovacie.
Zrkadlá sú rôznych geometrických tvarov. Väčšinou obdĺžnikové, štvorcové, kruhové, elipsovité, ale aj iné tvary. Na objednávku si môžete dať vyrobiť zrkadlo atypických tvarov a rozmerov.

S PRIDANOU HODNOTOU

Pre náročnejších sú na trhu zrkadlá s integrovaným osvetlením, hodinami alebo s výhrevnou fóliou, ktorá zabraňuje jeho zaroseniu. Osvetlenie sa zapína senzorom, ktorý reaguje na ľahký dotyk. Pozeráme sa doň každodenne, v kúpeľni najčastejšie počas prípravy do práce, do školy alebo kedykoľvek, keď sa potrebujeme uistiť, že vyzeráme primerane dobre.  

Špeciálny výhrevná fólia dokáže zrkadlo za pár minút vysušiť.
Najlepšie osvetlenie zrkadla je svetelný zdroj umiestnený na oboch stranách s krytom, ktorý svetlo rovnomerne rozptýli po tvári.

Nevhodným riešením sú bodové svetlá nad zrkadlom, ktoré by boli príliš silné a vytvorili by nepríjemné tiene. Vhodným riešením sú žiarivky alebo lineárne žiarovky .
Ideálnou alternatívou osvetlenia zrkadla sú kompaktné žiarivky namontované po bokoch, populárne sú aj reflektorové žiarovky.

ZRKADLO VO FENG ŠUEJ

Zrkadlám sa vždy pripisovali isté magické vlastnosti. Vo feng šuej sú mocnými nástrojmi – dokážu odkláňať aj reflektovať, odrážať aj posilňovať.
Vo feng šuej sa používajú dva druhy zrkadiel – ploché a vypuklé.

Všetky zrkadlá by sa mali udržiavať v absolútnej čistote. Prasknuté, poškodené, zájdené alebo začiernené majú silný, väčšinou nežiaduci účinok a mali by sa vymeniť.

Kdekoľvek zrkadlo používate, je dôležité, aby ste ho nezavesili oproti dverám, oknu alebo oproti sebe dve zrkadlá. Malé zrkadlové kachličky v kúpeľni sú takisto nočnou morou feng šuej, pretože vytvárajú silnú nerovnováhu, rozštiepený obraz nášho tela, tváre.

 
Autor: Adela MOTYKOVÁ
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Usmejte sa pri pohľade do zrkadla - vyberte si to správne!
Adela MOTYKOVÁ