Knihy, knihy a ešte raz knihy! Ako ich nechať v interiéri vyniknúť?

24.11.2017
Interiér

Milovníci kníh do nich skrývajú svoje poklady, interiéroví dizajnéri ich s radosťou navrhujú a fakt je, že takýto kútik by nemal chýbať v žiadnej domácnosti. Reč je o knižnici, ktorá priestoru dodá šmrnc na počkanie.

6fotiek
Veľká knižnica, bez ohľadu na svoj tvar, farbu a miesto, kde ju postavíte, interiér mimoriadne ozvláštni, zútulní a pridá mu na hodnote. Autor: Eireading

Funkcia rovnaká, účel iný

Riešením a zároveň originálnym prvkom domácnosti bude obojstranne  otvorená knižnica, ktorá veľkú miestnosť čiastočne predelí  a nahradí tak priečku, prípadne v otvorenom koncepte obývačky  s kuchyňou presne vymedzí jednotlivé zóny. Je len na vás, či takýto kus nábytku bude siahať až po strop, alebo len do výšky dvoch metrov. Či ňou úplne oddelíte obývačku od kuchyne, alebo len dvoch tretín odrežete spaciu časť detskej izby od hracieho kútika s písacím stolom.

Aj takto môžu vyzerať police na stenu: Jednoducho majú šmrnc

VIDEO: Textilné doplnky 3x inak. Ktorý variant vás oslovil najviac?

Na želanie

Knihomoli, ktorí máte doma stovky, ba až tisíce kníh, volajte šikovného stolára, ktorý vám dostatočne veľkú aj pevnú knižnicu vyrobí na mieru. S návrhom a tiež výrobou vám vedia pomôcť aj niektorí výrobcovia nábytku. Nuž, ak máte pocit, že police pre knižné klenoty zvládnete vyrobiť aj sami, počítajte s poriadnou hmotnosťou kníh, ktoré budú musieť dosky uniesť – ideálne bez toho, aby sa nepekne prehýbali. Nevyhnutnosťou je teda pevný materiál a dostatočná nosnosť. Stavte preto na masívne drevo, nepreháňajte to s dĺžkou políc a poistite sa spevňujúcimi konzolami či kovovou konštrukciu. Pravdaže, z hľadiska bezpečnosti vysoké police postavené na podlahe kotvite aj o stenu.

Kvetinová vášeň: A nielen vo svete módy!

Nájdite im partnerov

Koľko ľudí, toľko chutí, no a koľko knižníc, toľko farieb a kombinácií. Na svete hádam nenájdete dve rovnaké knižnice. Ak aj ide o rovnaký kus nábytku, tak vďaka farebným obalom kníh, spôsobu ich rozloženia či kombinovania s inými dekoráciami každá vyzerá inak. Od čiernych, cez biele, farebné, čisto drevené, kombinované s lakovanými skrinkami, rustikálnymi vyrezávanými prvkami až po tie s presklením, extravagantnými tvarmi či dizajnovým riešením. I keď sú primárne určené na knihy, osobitý ráz im dodáte, ak ku knihám vystavíte suveníry zo zahraničných ciest, rodinné fotografie či iné dekoratívne predmety, ktoré pre vás čosi znamenajú. Nielenže vás bude tešiť pohľad na ne, ale celému priestoru, nie iba knižnici, tým vdýchnete dušu.

 
Autor: Kristína Falťanová
Fotogaléria
Knihy, knihy a ešte raz knihy! Ako ich nechať v interiéri vyniknúť?Knihy, knihy a ešte raz knihy! Ako ich nechať v interiéri vyniknúť?Knihy, knihy a ešte raz knihy! Ako ich nechať v interiéri vyniknúť?Knihy, knihy a ešte raz knihy! Ako ich nechať v interiéri vyniknúť?
 
6fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Knihy, knihy a ešte raz knihy! Ako ich nechať v interiéri vyniknúť?
Kristína Falťanová