Ak zariaďujete kuchyňu, musíte dodržať týchto 9 zásad, inak sa vám to vypomstí!

18.12.2018
Interiér

Nie nadarmo sa hovorí, že kuchyňa je srdcom domova. Sú však isté princípy, ktoré by ste mali dodržať, aby to tak naozaj bolo.

24fotiek
Autor: unsplash.com

Správne miesto

Umenie feng šuej dbá mimoriadne na to, v akej časti domu resp. stavby sa vaša kuchyňa nachádza. Dôležitý je tiež zvolený dizajn, pretože kuchyňa patrí medzi tri najdôležitejšie miestnosti v byte - spolu s kúpeľňou a so spálňou tvoria tzv. feng šuej trojicu.

Pozrite si aj: Kávičkár môže výrazne pomôcť k záchrane planéty: Že ako?​

Správna farba

Aké farby voliť? Nemusíte sa riadiť presne predpísaným zoznamom farieb - naopak, nech zvolíte akúkoľvek farbu, musí s vami ladiť, inak bude pobyt v kuchyni rušivý. Zopár farebných tipov však nájdete v našej fotogalérii.

Správna priorita

Kuchyňa má v dome či v byte vysokú prioritu. Pripravujeme v nej jedlo, preto je jej úlohou vyživovať nás a podporovať život. Kuchyňa je tiež symbolom bohatstva a prosperity, takže správne prúdenie energie je mimoriadne dôležité. Kuchyňa sa podľa feng šuej priamo spája so zdravotným stavom obyvateľov i s ich psychickým rozpoložením.

Ak máte možnosť navrhovať si vlastnú kuchyňu, doprajte jej miesto. V prípade, že máte len málo priestoru, nechajte si poradiť, ako získať dostatok miesta pre všetky pomôcky i ako vytvoriť priestor na prácu. Farby i zvolené tvary sú v tomto prípade mimoriadne dôležité.

Správna otázka

Spôsob ako spoznať, že v priestore skutočne prúdi dobrá energia, je jednoduchý. Prosto si položte otázku, či v nej máte dobrý pocit. Ak áno, vyhrali ste - tento priestor je určený pre vás.

Pozrite si aj: Vďaka TOMUTO vám žiadny predvianočný stres nehrozí​

Správny element

Dôležitým prvkom každej kuchyne je sporák s rúrou. Mal by mať vyhradené špeciálne miesto, pretože predstavuje ohnivý element. Vo všeobecnosti sú najvhodnejšími stranami na jeho umiestnenie južná alebo juhozápadná strana.

Správny začiatok

Aj keď nemôžete hneď teraz svoju kuchyňu prerobiť podľa pravidiel feng šuej, môžete začať maličkosťami. Základom dobrého pocitu je voľný priestor, poriadok a prehľadnosť. Udržujte kuchyňu a kuchynskú linku v čistote a hlavne bez zbytočných predmetov. Všetko má svoje miesto, tam to aj uložte.

Správne rozhodnutie

Niektoré pravidlá by sa mali rešpektovať. Nemusíte byť majstrom feng šuej, aby ste vedeli, že kuchynské dvere by nikdy nemali byť otočené ku kúpeľni. Či už kvôli toku energie, alebo jednoducho z hygienických dôvodov.

Kuchynské zásady si môžete pozrieť aj v našej galérii.

 
Autor: Agáta
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Ak zariaďujete kuchyňu, musíte dodržať týchto 9 zásad, inak sa vám to vypomstí!
Agáta