Malý ale pohodlný byt: Efektívne využitý je každý kút

06.06.2018
Interiér

Bývať single v malom byte je populárne. Pozrite si, ako majiteľ garsónky v Štokholme efektívne využil každý jej kútik a vytvoril si príjemný a pohodlný priestor na bývanie

7fotiek
Výšku miestnosti využil majiteľ na vyvýšenú posteľ nad vstupom so šatníkovou skriňou a knižnicou. Autor: skeppsholmen

Celých devätnásť štvorcových metrov je rozdelených na zóny, ktoré reprezentujú jednotlivé funkcie bytu a nechýba tu nič. Je tu vstupná časť, kúpeľňa, praktický kuchynskú kút, obývačka, pracovný kút a tiež miesto na spanie.

Vysoká posteľ

Hneď pri vchode, pozdĺž steny, je priestranná šatníková skriňa a police s dostatkom úložného miesta pre jedného aj dvoch obyvateľov bytu. Nad policami vedie rebrík do malého priestoru na spanie, ktoré je nad skriňami a vstupnou časťou. Tento priestor je pomerne tesný, ale pokojný a poskytuje viac priestoru na usporiadanie spodnej časti. Oproti skrini, za posuvnými dverami je kúpeľňa so sprchovacím kútom a toaletou.

Pozrite si aj pôsobivú garsónku v industriálnom štýle

Svetlo a vzdušnosť

Jediná miestnosť bytu je vďaka bielym stenám a veľkému oknu presvetlená a vzdušná. Priestor nezabíja ani nábytok, ktorý je tiež svetlý a subtílny. Dominuje v ňom útla pohovka pri stene doplnená malým okrúhlym stolíkom, ktoré nezaberajú veľa miesta. Preto sa oproti ním zmestil aj jednoduchý stôl, ktorý slúži ako jedálenský aj pracovný. Čistotu a monotónnosť bielej oživuje zeleň a jednoduché doplnky či dekorácie v podobe čierneho rebríka pri okne na odkladanie oblečenia, aj bielo čierne obrazy.

Mini ale praktická

Najmenšiu časť izby zaberá kompaktná kuchynská linka s adekvátnym vybavením. Namiesto horných skriniek poskytujú úložný priestor police v rohu, potiahnuté takmer až pod strop. Stenu za drezom zdobí čierno biely obklad a výrazný digestor nad varnou platňou. Pracovná plocha  na kuchynskej linke nie je veľká, ale keď treba, poslúži aj pracovný stôl.

 
Autor: am/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
Malý ale pohodlný byt: Efektívne využitý je každý kútMalý ale pohodlný byt: Efektívne využitý je každý kútMalý ale pohodlný byt: Efektívne využitý je každý kútMalý ale pohodlný byt: Efektívne využitý je každý kút
 
7fotiek
VIDEO Pekné Bývanie


 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Malý ale pohodlný byt: Efektívne využitý je každý kút
am/ipeknebyvanie.sk