Všetko o kuchynskom dreze: Ako si vybrať ten správny? (2. časť)

10.09.2017
Interiér

Drez je nenahraditeľnou súčasťou kuchyne. Vybrať taký, ktorý bude vyhovovať nárokom, však vôbec nie je jednoduché. Ako na to? Tu je know-how.

10fotiek
Kartuša pákovej batérie pozostáva z dvoch keramických doštičiek s otvormi, ktoré ovplyvňujú prietok vody. Nekvalitné batérie majú kartuše z plastu. Vodný kameň a tlak vody ho ľahko zničia. Začne sa zadrhávať a kvapkať voda. Za noc aj 10 litrov. Autor: Franke Chef

>>> 1. časť seriálu nájdete priamo TU <<<

Vychytané od A po Z

Ak máte malú kuchyňu, zvoľte menší drez a doplňte ho príslušenstvom  v podobe doštičky na jeho prekrytie.Tým získate ďalšiu pracovnú plochu. Alebo osaďte drez do rohu kuchynskej linky. Šikovným pomocníkom je excentrické ovládanie odtoku, teda ovládač umiestnený na dreze. Praktická je tiež sprcha výsuvná z batérie, ktorá uľahčí umývanie hrncov, a kompletné umývacie centrum. Čiže drez s drvičkou odpadu a so systémom triedenia odpadu umiestneným v skrinke pod ním.

Kuchyňa v tvare "U": Praktická v mini aj maxi priestoroch (FOTO inšpirácia)

13x kuchynská inšpirácia: Tieto renovácie vás nakopnú tým správnym smerom!

Bez nich to nejde

Čo by bol drez bez vodovodnej batérie? Štandardom sú pákové stojanové batérie. Samostatné ovládanie kohútikmi na studenú a teplú vodu ostávajú v kurze už iba vo vidiecky ladených kuchyniach. Pri výbere batérie si všímajte tvar a veľkosť drezu. Prúd vody z výtoku nech dopadá do stredu umývadla.

Čím vyššie bude hrdlo výtoku, tým lepšie sa bude umývať veľký riad. Nielen pri dvojdrezoch vyberajte otočný výtok. Najkvalitnejšie batérie sú z mosadze a jej zliatin, najpredávanejšie z antikora, prípadne vo farbe. Ideálne je, ak zvolíte batériu, ktorá je súčasťou drezu. Ak to nie je možné, myslite na jej praktické osadenie do pracovnej dosky z hľadiska manipulácie aj údržby.

Vyhnite sa tomu, aby bola batéria v tesnej blízkosti so zástenou. Ťažko by sa vám okolo nej utierala voda. Batériu skôr umiestnite viac k pravému alebo ľavému okraju. V prípade, že máte za umývadlom okno, umiestnite batériu tak, aby ste ho mohli pohodlne otvárať, alebo stavte na sklopný model.

Gwyneth Paltrow ukázala svoj dokonalý poriadok v kuchyni! Pár tipov sa bude hodiť aj vám

Vy ste nízka a on vysoký: Ako ulahodiť kuchyňou obom? My vám poradíme!

 
Autor: Kristína Falťanová
Fotogaléria
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Všetko o kuchynskom dreze: Ako si vybrať ten správny? (2. časť)
Kristína Falťanová