Dizajnovo ľudová: 8 rokov čakala kúpeľňa v novostavbe na svoju premiéru

08.07.2018
Interiér

Kúpeľňa v podkroví novostavby čakala na svoje zrodenie osem rokov. A keď nastal jej čas, vyšperkovala sa do dizajnovo ľudovej podoby.

3fotky
Atypické dizajnové umývadlo našlo miesto v skrinke vyrobenej na mieru do atypického priestoru. Spoločnosť im robí dizajnová batéria so širokým prívalovým prúdom vody a doplnky z dreva. Autor: Ján Čechovský

Jednak mladej rodine roky nechýbala, vystačili si s kúpeľňou na prízemí domu, jednak si domáci pán nechal jej vznik náročky na neskôr. Čakal, až dozrie čas, keď bude na sto percent rozhodnutý pre konkrétne riešenie.

Francúzsky dizajn

S náklonnosťou k dizajnu a tradíciám nakoniec našiel cestu v súčasnom trende: v bielom interiéri prehriatom doplnkami z masívneho dreva. Oslovili ho francúzski dizajnéri svetového mena, Jean-Marie Massaud a Philippe Starck, ktorých kúsky nechal vyniknúť na čistom a strohom bielom podklade. Lásku k tradíciám zas zhmotnil do dominantných doplnkov z prírodných materiálov.

Technické úpravy

„Keďže prípravy už boli hotové a farebnosť i dizajn vybraté, na mne zostávalo zabezpečiť technické portfólio,“ ozrejmuje vstup do projektu kúpeľne dizajnérka Ľubka. A dodáva: „Pohrať sa bolo treba najmä s priestorom pre sprchovací kút.“ Priznané vertikálne rozvody vyžadovali odsadiť sprchovací kút od steny, čo dizajnérka využila a za časťou predsunutej priečky diskrétne umiestnila police.

„Menšie faux pas som zažila so sprchovacou vaničkou z liateho mramoru,“ priznáva. „Veľkosť som namerala od steny, keď ešte nebola postavená priečka. Až keď vanička prišla, uvedomila som si, že ak ju osadím od priečky, nesadne nám na ňu v budúcnosti plánovaná zástena.“ Mala som na výber - vrátiť ju a čakať na menšiu, alebo to risknúť a dať ju zrezať tak aby, kopírovala priečku a kúskom siahala až k stene. Stavila som na to druhé a stálo to za to, lebo výsledkom je čistý detail na podlahe. A na detaily si pri svojej práci naozaj potrpím,“ uzatvára príbeh Ľubka.

Ing. Ľubomíra MATEJKOVÁ
autorka kúpeľne
www.kupelnekd.sk

Dielko s týmto klientom nebolo prvé. V jeho prípade je to vždy veľmi kreatívna záležitisť. V určitom bode prevezme do rúk žezlo on a výsledok je zakaždým iný a zaujímavý. V tomto prípade sa dekorovanie kúpeľne nieslo v ľudovom tóne.

Viac foto kúpeľne si pozrite v galérii

 
Autor: PEKNÉ BÝVANIE/Katka ŠATANKOVÁ
Fotogaléria
Dizajnovo ľudová: 8 rokov čakala kúpeľňa v novostavbe na svoju premiéruDizajnovo ľudová: 8 rokov čakala kúpeľňa v novostavbe na svoju premiéru
 
3fotky
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Dizajnovo ľudová: 8 rokov čakala kúpeľňa v novostavbe na svoju premiéru
PEKNÉ BÝVANIE/Katka ŠATANKOVÁ