Elegancia s nádychom luxusu: Tipy ako zariadiť kúpeľňu v čierno-bielej kombinácii

03.12.2017
Interiér

Jemná biela a dominantná čierna. V prípade kúpeľne dbajte aj na to, aby ste odhadli ich správny pomer.

5fotiek
Luxusná a elegantná. Taká môže byť kúpeľňa v čierno-bielej kombinácii, ak k jej zariaďovaniu pristúpite s citom. Autor: Profimedia.sk

Farebná kombinácia bielej a čiernej nevyjde z módy azda nikdy. Ak ste zatúžili po kúpeľni práve v týchto dvoch kontrastných farbách, začnite opatrne. Ak to s čiernou totiž preženiete, výsledný efekt by mohol byť veľmi depresívny.

Dôležitý je pomer

Elegantná a luxusná. Táka môže byť vaša kúpeľňa v čierno-bielej kombinácii. Ak ste sa dali do jej zariaďovania, buďte opatrný v tom, aké množstvo čiernej farby zvolíte.

Foto: interiorish.com

Priveľa tmavej farby by mohlo navodiť pocit stiesnenosti a v prípade malej kúpeľne priestor opticky zmenšíte. Biela naopak výraznú čiernu zjemní. Výhodou je, ak sa v kúpeľni nachádza okno. Denné svetlo priestor presvetlí a kúpeľňa nebude pôsobiť pochmúrnym dojmom.

Hrajte sa so vzormi

Rôznorodosť vzorov môže priniesť do netradičnej čierno-bielej kúpeľne originálnu atmosféru. Aj tu však platí pravidlo, že menej je niekedy viac. Ak ste zvolili vzorované obkladačky, ostatné prvky v kúpeľni by mali byť jednoduchšie a menej výrazné.

Rovnako platí pravidlo, že veľké vzory sú vhodné do väčších priestorov, v menších vyniknú tie decentnejšie. Priveľa vzorov môže pôsobiť chaoticky.

Výrazné vane

Klasické vane sú síce vo farbe bielej, ale ak patríte medzi odvážnejších, môžete experimentovať aj s farebnými vaňami či sprchovými kútmi. Výrazný prvok prinesie do jednoduchej kúpeľne príjemný akcent.

Ak sa naopak výraznej vane či umývadla obávate, vyskúšajte klasickú bielu umiestniť na čierny podklad.

Odlesk kovu

Kovové akcenty prinesú do výraznej čierno-bielej kúpeľne eleganciu. Vyberte si kovové vešiaky, drobné doplnky či efektné vodovodné batérie. Skvele môžu pôsobiť aj menej tradičné medené a mosadzné kúpeľňové doplnky.

Pri zariaďovaní čierno-bielej kúpeľne sa môžete vyblázniť a vyhrať s kombináciami týchto dvoch farieb a použiť ich v takom pomeroch, aký vyhovuje práve vám. Niekto si pridá viac čiernej, niekto naopak vyzdvihne bielu a čiernej prenechá miesto v doplnkoch. Výsledný efekt by mal pôsobiť harmonicky a príjemne.

Ozvučená hygiena už nie je hudbou budúcnosti.

 
Autor: ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
Elegancia s nádychom luxusu: Tipy ako zariadiť kúpeľňu v čierno-bielej kombináciiElegancia s nádychom luxusu: Tipy ako zariadiť kúpeľňu v čierno-bielej kombináciiElegancia s nádychom luxusu: Tipy ako zariadiť kúpeľňu v čierno-bielej kombináciiElegancia s nádychom luxusu: Tipy ako zariadiť kúpeľňu v čierno-bielej kombinácii
 
5fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Elegancia s nádychom luxusu: Tipy ako zariadiť kúpeľňu v čierno-bielej kombinácii
ipeknebyvanie.sk