Exotika z dreva: Vyberiete si pre váš domov olivovník, wenge alebo merbau? (2. časť)

08.09.2017
Interiér

Sú atraktívne, vyžarujú romantickú atmosféru diaľav a majú niekoľko predností. Cudzokrajné dreviny.

7fotiek
Ilustračná fotografia Autor: Interior Design Ideas

>>> 1. časť seriálu nájdete priamo TU <<<

Svojrázny eben

Čierny a húževnatý ako kontinent z ktorého pochádza. Ebenové drevo milujú výrobcovia nábytku, pretože sa z neho dajú vytvoriť tie najkrajšie kusy interiérových solitérov. Vďaka svojej tvrdosti ho možno použiť aj na luxusné postele či stoly. O jeho jedinečnosti hovorí aj cena. Máločo ju prekoná. Preto ho zbožňujú aj falšovatelia. Pozor, eben nikdy nepúšťa farbu, ani keď ho budete trieť mokrou dlaňou. Tak odlíšite kvalitu od falzifikátu. Nábytok z ebenu sa často kombinuje so sklom. Spojenie masívneho ťažkého dreva so vzdušnými prvkami vynikajúco ladí a konečný výrobok sa stane aj cenovo prijateľnejším.

Mystická sekvoja

Milovníci krásy, prírody a výnimočnosti si toto drevo nenechajú ujsť. Už na prvý pohľad ide o unikát, pretože k výrobe nábytku, či dekoračných predmetov sa dostanú len špičkoví majstri. Patrí medzi cenné dreviny a nakupujete s ním aj kus histórie. Nie je nič výnimočné, ak prvky z dreva či dokonca koreňov sekvoje majú vek 4 000 až 5 000 rokov. Sekvojové drevo do interiéru vnáša magickú atmosféru, ktorú budete márne hľadať pri iných typoch materiálov.

VIDEO: Textilné doplnky 3x inak. Ktorý variant vás oslovil najviac?

Najkrajšie z najkrajších

Názov cocobolo evokuje meno drinku z plážového baru. Pritom ide o jednu z najkrajších drevín, po akej môžete siahnuť. Pod unikátnosť sa podpisuje aj fakt, že v porovnaní s ostatnými je na našom trhu stále zvláštnosťou. Ide o nedostatkový druh palisandru a primeraná je i cena. Má vysoký lesk, tvrdosť aj hustotu. Charakterom sa najviac podobá ebenu, ale charakteristické cocoboloské hnedočervené sfarbenie sa nedá pomýliť a berie dych. Z tohto dreva sa nevyrábajú masívne kusy, ale vkusné dekorácie, ktoré prežiaria krásou celý priestor.

Kvetinová vášeň: A nielen vo svete módy!

Slovenský dizajn: Rozhovor so šikovnými sestrami, ktoré tvoria pod značkou D´ordódy

 
Autor: Marek Mittaš
Fotogaléria
Exotika z dreva: Vyberiete si pre váš domov olivovník, wenge alebo merbau? (2. časť)Exotika z dreva: Vyberiete si pre váš domov olivovník, wenge alebo merbau? (2. časť)Exotika z dreva: Vyberiete si pre váš domov olivovník, wenge alebo merbau? (2. časť)Exotika z dreva: Vyberiete si pre váš domov olivovník, wenge alebo merbau? (2. časť)
 
7fotiek
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Exotika z dreva: Vyberiete si pre váš domov olivovník, wenge alebo merbau? (2. časť)
Marek Mittaš