Ktorý sprchový kút vám zaberie menej miesta: Oblý alebo hranatý? Budete prekvapení

17.12.2018
Interiér

V kúpeľni rozhoduje každý centimeter. Ak si nemôžete dovoliť vaňu, je z hľadiska priestoru veľký rozdiel aj medzi oblým a medzi hranatým sprchovým kútom. Poradíme vám.

25fotiek
Autor: pinterest.com

Nie je lepšia vaňa?

Nuž, ako pre koho, ale sprcha vám ušetrí čas, tak isto aj náklady na množstvo spotrebovanej vody, veľmi ľahko sa udržiava v čistote práve sprchový kút. Tiež oceníte jeho bezbariérový prístup nielen pri zlomeninách a vyššom veku, ale aj keď máte menšie deti, no a vyrobiť si sprcháč na mieru ide omnoho rýchlejšie ako vaňa na mieru.

Ostatní práve čítajú: Ako čistiť chladničku, aby už nikdy nesmrdela a vydržala vám veľa rokov?

Dva tvary sprchových kútov

Existujú na svete všelijaké dizajny, to už ste asi zistili, ale medzi základné a najčastejšie volené patria dva - oblý alebo hranatý. V našej galérii sa môžete presvedčiť, že oba vedia byť skutočne moderne a dizajnovo poňaté a vedia byť ozdobou kúpeľne. Pri rozhodovaní je potrebné zvážiť štýl kúpeľne, ktorý máte.

Nejde len o váš vkus

Áno, štýl kúpelne je jedna vec, ale nemali by ste sa však rozhodovať len na základe toho, čo sa vám páči. Platí, že ak máte malú kúpeľňu, mali by ste siahnuť po oblom sprchovom kúte. Ide síce len o centimetre, ale práve vďaka jeho zaobleniu ušetríte nejaké miesto v priestore, ktoré by vám hranatý kút jednoznačne ukrojil. Poznáte to, v kúpeľni (ale aj v živote) je každý centimeter dobrý.

Ostatní práve čítajú: Ako zvládnuť sneh a ľad, aby ste sa "nezabili"?​

Čo je lepšie?

Individuálne preferencie sú, samozrejme, normálne, ak však máte kúpeľňu, v ktorej sa nemusíte limitovať priestorom, odporúčame pustiť sa do obdĺžnikového. V takomto kúte je možná sprcha aj v dvojici, aj v trojici a ľahšia manipulácia vás čaká aj pri umývaní malých detí.

Nemôžem umiestniť kút do rohu

Väčšina z nás má sprchový kút v rohu, takže má iba dve sklenené časti a dve steny. Dispozície v bytoch sú však rôzne, ale nemusíte mať obavy, sprchový kút môžete umiestniť aj na rovnú stenu. Budete mať teda tri sklenené časti a vzadu iba jednu stenu. Čaká vás síce viac umývania, ale tak to už v živote chodí. Všetko má svoje pre aj proti.

V našej galérii sa môžete presvedčiť, že oba vedia byť skutočne moderne a dizajnovo poňaté a vedia byť ozdobou kúpeľne.

 
Autor: Zuzana
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Ktorý sprchový kút vám zaberie menej miesta: Oblý alebo hranatý? Budete prekvapení
Zuzana