Kúpeľne: Obložte vaňu panelom, je to rýchlejšie ako obmurovka

13.02.2018
Interiér

Krycie panely na vane sú rýchlejšie riešenie ako obmurovka. Sú elegantné, dizajnové, ponúkajú vizuálne čisté riešenie a bez škár. A montáž prebieha suchou cestou.

6fotiek
Dekor dreva môžete vniesť do kúpeľne aj prostredníctvom krycieho panelu na vaňu. Autor: VictoriaPlum

Podľa farby, dekoru či povrchu ich prispôsobte vzhľadu kúpeľne. Čo sa materiálu týka, najčastejšie sa stretnete s akrylátom a drevom. Miesto za panelom sa dá dokonca využiť ako odkladacia plocha pre čistiace prostriedky, no pozor, panel tomu musí byť prispôsobený. Vyrábané sú priamo na rozmery a tvary vaní, alebo na mieru ku konkrétnej vani, dokonca aj k oblúkovým či samostatne stojacim.

Prednosti krycieho panelu

Montáž je rýchla a bez mokrých procesov. Ich najväčšia prednosť je, že tak isto, ako rýchlo sa osadia, tak sa i v prípade potreby jednoducho demontujú. Bez problémov sa dostanete k sifónu, alebo vymeníte vaňu. Vhodný je predovšetkým pre masážne vane, aby sa uľahčil prístup k motorčekom v prípade servisnej kontroly alebo poruchy.

Prečítajte si aj o tom, ktoré 4P má mať ideálna kúpeľňa

Montáž panelu

Ako sa montuje hotový zakúpený panel? Vaňa sa osadí do roviny na výškovo nastaviteľné nožičky. K telesu vane sa pripevnia závitové tyče. Pod okrajom vane z vonkajšej strany sú úchyty, niečo na štýl štipcov na bielizeň, a do nich sa panel zachytí. Aby lepšie držal, môže sa ešte bočná hrana prilepiť k stene.

 
Autor: Monika/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
Kúpeľne: Obložte vaňu panelom, je to rýchlejšie ako obmurovkaKúpeľne: Obložte vaňu panelom, je to rýchlejšie ako obmurovkaKúpeľne: Obložte vaňu panelom, je to rýchlejšie ako obmurovkaKúpeľne: Obložte vaňu panelom, je to rýchlejšie ako obmurovka
 
6fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Kúpeľne: Obložte vaňu panelom, je to rýchlejšie ako obmurovka
Monika/ipeknebyvanie.sk