Urobte miesto kvetom v kúpeľni: 10+ druhov, ktoré zvládnu teplo aj paru!

01.05.2018
Interiér

Myslíte si, že špecifické podmienky v kúpeľni skrátka nemôže prežiť žiadna rastlina? Dnes vás presvedčíme o tom, že svoje pestovateľské zručnosti si môžete vylepšovať aj tu.

10fotiek
Neviete si predstaviť zeleň nad vašou vaňou? S tým správnym výberom sa rastlinkám môže mimoriadne dariť. Autor: dailykitten.com

Množstvo vlhkosti, často žiadny poriadny zdroj vetrania a hlavne málo svetla. To sú podmienky, ktoré sú pre naše kúpeľne úplne typické a časté. Dá sa teda vypestovať krásna zeleň aj na tomto mieste? Určite áno! Dokonca je dnes „zelená kúpeľňa“ veľkým hitom. My vám radi poradíme, po akých rastlinkách siahnuť.

Kam s nimi?

Najväčším problémom našich kúpeľni zrejme nebude ani tak hľadanie tej správnej rastlinky, ale hľadanie jej vhodnej pozície. Keďže v často stiesnených podmienkach sa len tak tak vykrútite sami, je jasné, že cenné centimetre nevenujete kvetom. Skúste ich vyložiť na vysoké police, odkiaľ budú efektne padať popínavky, stavte na rohové police či využite parapet v malom okne.

Prečítajte si aj o trvalkách, ktoré kvitnú najdlhšie alebo dokonca viac krát za sebou!

Orchidea aj dracéna

Nasledujúci zoznam rastlín, ktorým sa bude dariť aj v špecifických podmienkach vlhkej kúpeľne bude možno bohatší než ste si mysleli. Tropické teplo i paru v pohode zvládne napríklad krásna orchidea (tá však potrebuje aj dostatok svetla), filodendrón, svokrine jazyky, liečivý zázrak aloe vera, bambus, difenbachia, dracéna, brečtan, pieprovec, zelenec chocholatý, potosovec zlatý ale aj známa begónia. Tak čo? Vybrali by ste si?

 
Autor: Mária Ambrozová
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Urobte miesto kvetom v kúpeľni: 10+ druhov, ktoré zvládnu teplo aj paru!
Mária Ambrozová