Vaňa: Viete, ako ju správne obmurovať?

14.08.2018
Interiér

Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že murované lôžko slúži pre vaňu ako nosné lôžko. No nie je to tak. Bežná vaňa je samonosná a stojí na vlastných nožičkách.

7fotiek
Obmurovaním vane širším a dlhším ako je samotná vaňa získate i praktický odkladací priestor. Autor: Bagnolandia

Pomocou obkladu zladíte celú miestnosť. Keď chcete v malej kúpeľni ušetriť každý centimeter, nechajte vaňu obmurovať presne po jej hranu. Vo väčšom priestor sa otvára viac možností. Obmurovka môže byť širšia ako vaňa tak, aby sa dalo na ňu príležitostne sadnúť. Môžete nechať vytvoriť schodíky, čo ocenia najmä starší ľudia. Jej predĺžením v pozdĺžnom smere sa vytvorí odkladacie miesto alebo skrytý úložný priestor. Ani inštalácia batérie do obmurovky nie je problém. Efektné je i LED podsvietenie, napríklad zvýrazňujúce dolnú líniu vane.

Nezabudnite na montážny otvor

Ten je potrebný, aby ste sa v prípade potreby dostali k sifónu. Zvyčajne postačuje výrez s rozmermi 20 x 20 cm, alebo ho môžete prispôsobiť veľkosti obkladačky. Otvor sa vyrezáva do hotového múrika z ľahkých pórobetónových tvárnic. Po celom obvode má byť asi o centimeter menší ako dlaždica, ktorá ho následne uzavrie. Môžete ju prilepiť silikónom priamo na otvor a následne zatmeliť. Druhá možnosť je inštalácia magnetických dvierok, na ktoré sa prilepí obkladačka. Zostáva však viditeľná nevyplnená škára.

Inšpirujte sa aj ďalšími dizajnovými vaňami

Bezproblémová výmena vane

Keďže vaňa sa k obkladu prímurovky prichytáva priesvitným silikónom, dá sa neskôr pomerne ľahko vymeniť. Na odrezanie silikónu si vystačíte i s ostrým nožom.

 
Autor: Monika/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
Vaňa: Viete, ako ju správne obmurovať?Vaňa: Viete, ako ju správne obmurovať?Vaňa: Viete, ako ju správne obmurovať?Vaňa: Viete, ako ju správne obmurovať?
 
7fotiek
VIDEO Pekné Bývanie


 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Vaňa: Viete, ako ju správne obmurovať?
Monika/ipeknebyvanie.sk