Malá obývačka? Máme niekoľko tipov!

14.07.2018
Interiér

Malá veľkosť neznamená, že sa musíte nutne o niečo ukrátiť. V praxi to môže fungovať tak, že len jednoducho správne vyskladáte veci, aby všetko ladilo a bolo maximálne útulné.

9fotiek
Autor: Emilyhenderson.com

Stačí pár tipov a zistíte, že môžete mať aj malú obývačku účelnejšiu a dokonca aj pôsobivejšiu ako „veľké letisko".

 

Závesné kreslo

Je veľmi trendy, in, super a hlavne pohodlné. Asi nie je lepší relax, ako usalašiť sa na závesnom kresle. A dokonca ešte aj ušetriť miesto. Takáto hojdačka sa dá zavesiť v rohu, využije miesto, kde by kreslo nevošlo a čo je ešte lepšie, je to optická hračka. Pretože nie je ukotvené na zemi, tak ho vaše oko nebude prakticky ani vnímať ako súčasť nábytku. Ostane pod ním prázdne miesto a tak opticky neukrojí nič z miestnosti. Je to perfektné riešenie pre všetkých, ktorí potrebujú ďalšie sedenie, ale obmedzuje ich veľkosť. Zaveste si ho.

Vyfarbite nabielo

Táto farba síce nie je farbou roka, nie je ani najmodernejšia, ale pravda je taká, že je univerzálna, nikdy nebude úplne nemoderná a zachráni priestor. Ak je miestnosť biela, môžete dať do nej omnoho viac nábytku aj dekorácií bez toho, aby pôsobila ubito. Je to absolútne jednoznačná voľba do malého priestoru.

Svetlé závesy

Ak ich už plánujete použiť, musia byť čo najsvetlejšie. Maximálne po odtieň bielej kávy. Rovnako tak aj žalúzie. Pripadne to môžu byť aj ľahké perforované textilné rolety na reguláciu svetla, alebo bledšie farbené textílie.

Viac tipov nájdete tu

 
Autor: lepsiebyvanie.sk/Marcos
Fotogaléria
Malá obývačka? Máme niekoľko tipov!Malá obývačka? Máme niekoľko tipov!Malá obývačka? Máme niekoľko tipov!Malá obývačka? Máme niekoľko tipov!
 
9fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Malá obývačka? Máme niekoľko tipov!
lepsiebyvanie.sk/Marcos