Na návšteve: Mladý muž býva v malom byte s veľkým duchom

10.07.2018
Interiér

Presvedčte sa o tom, že štýlové bývanie sa dá dosiahnuť aj v menšom priestore. Stačí mať cit pre správny výber a kombináciu prvkov.

4fotky
Dekoračná maľovka odvodená od odtieňov tapety za sedačkou pridala stenám trochu dynamiky a necháva vyznieť biele skrinky v obývačke i v kuchyni. Autor: Robo Hubač

Mladý majiteľ mal už pred kúpou dvojizbového bytu v širšom centre veľkomesta skúsenosti so zariaďovaním. Kým v predošlej domácnosti uprednostnil výraznú farebnosť, v novom domovine zatúžil po neutrálnych tónoch. Jedno však mal jasné od začiatku: neponechať steny biele. Pôsobili naň príliš neútulne a sterilne. Po zvažovaní imitácie betónovej stierky nakoniec voľba padla na teplé zemité odtiene. Kým stenu za televízorom zdobí špeciálna maľovka s nepravidelným striedaním matných a lesklých plôch, plochu za sedačkou pokrýva elegantná, na dotyk príjemná tapeta.

Podľa lampy

Prvý zariaďovací prvok, ktorý som kúpil ešte pred prevzatím bytu, bolo stropné svietidlo v obývačke, spomína domáci pán. V predajni, ho zaujalo natoľko, že bez neho už neodišiel, hoci to bol vystavený kus. Luster ho osvojil nielen svojim vzhľadom, ale aj efektnou tieňohrou, ktorú vytvára na strope. Aj keď miestnosť spoločenskej zóny neoplýva centimetrami navyše, mladý majiteľ zvládol jej zariadenie bez pomoci interiérového architekta na jednotku. Farebnosť už bola rozhodnutá. Vedel, že na pozadí hnedých stien a podlahy najlepšie vynikne nábytok v žiarivo bielom vyhotovení.

Tri firmy a dosť

Byt pôsobí na prvý pohľad elegantne až luxusne, aj vďaka replikám známych dizajnových kúskov, ktoré pútajú pozornosť. Napriek výbornej kvalite vyhotovenia, vyšlo majiteľa zariadenie lacnejšie ako by sa na prvý pohľad zdalo. Prezradil nám svoj tajný tip.Celý interiér som zariadil v spolupráci s minimálnym množstvom zúčastnených strán. V kuchynskom štúdiu som si dal v jednotnom štýle okrem kuchyne navrhnúť a vyhotoviť aj skrinky do obývačky, a tiež nočné stolíky do spálne. Druhé bolo štúdio, kde mi navrhli šatník a skrinku na mieru do spálne. A nakoniec, všetok mobiliár v dizajnovom duchu som vybral v jednej predajni. Väčšími objednávkami sa mi podarilo vybaviť zľavy, a teda výrazne finančne usporiť.

Spálňa s prekvapením

Pôdorys druhej miestnosti mal nepravidelný tvar, pôvodný odskok v kúte mohol poslúžiť napríklad ako miesto na malú pracovňu. S tým sa však mladý muž nestotožnil: Ideálnu spálňu pre mňa predstavuje menšia útulna izba s čistou dispozíciou bez rušivých prvkov. Preto sa rozhodol, že tu umiestni komfortný šatník. Dosiahol tak tvar spálne aký potreboval a zároveň priestor na odkladanie, ktorý po otvorení prekvapí nečakanou hĺbkou a nepravidelným tvarom.

Foto: Robo Hubač

Fotky bytu, ktorý pôsobí luxusne aj vďaka replikám dizajnových kúskov si pozrite v galérii

 

 

 

 
Autor: Pekné Bývanie/ Inéz Búci
Fotogaléria
Na návšteve: Mladý muž býva v malom byte s veľkým duchomNa návšteve: Mladý muž býva v malom byte s veľkým duchomNa návšteve: Mladý muž býva v malom byte s veľkým duchom
 
4fotky
VIDEO Pekné Bývanie


 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Na návšteve: Mladý muž býva v malom byte s veľkým duchom
Pekné Bývanie/ Inéz Búci