Máte doma schodisko? Spravte z neho unikát celej vašej domácnosti

06.04.2017
Interiér

No jasné... Keď sa povie schodisko, každý si hneď predstaví drevené stupaje, ktorými sa dostane na vyššie poschodie domu. Čo by ste však povedali na to, keby bol schodiskom prekrásny originálny priestor?

15fotiek
Zo schodiska sa s troškou fantázie a odvahy môže stať centrálny bod celej domácnosti, ktorý na seba strhne všetku pozornosť. Autor: Hosetobeautiful.com

>>> Naša dnešná fotogaléria je skutočnou prehliadkou "schodiskového" umenia <<<

Ak vám pripadá vaše klasické schodisko všedné, no vy hľadáte spôsob, ako sa odlíšiť a dodať vašej domácnosti na originalite, odhoďte všetky zábrany, popustite uzdu fantázii a nechajte sa inšpirovať. Schodisko vo vašom dome totiž môže vyzerať aj ako jeho centrálny bod, ktorý na seba strhne všetku pozornosť.

Odviažte sa! Farebná záplava alebo ako dať domácnosti farebný impulz

Použite veselé pestré farby alebo, naopak, sýte tmavé odtiene. Steny vyzdobte zrkadlami, obrazmi alebo rodinnými fotografiami či zbierkami hodnotných predmetov. Nezáleží na tom, či sú to medaily, porcelánové taniere alebo sadrové odliatky. Ak pre vás majú hodnotu a pripomínajú vám pekné obdobie vo vašom živote, smelo do toho!

Podľa najnovšej módy: Inšpirujte sa farbami roka 2017!

Schodisko je pokračovaním priestoru domu, nevyčleňujte ho teda. Ak máte v obývačke výraznú tapetu, použite niektorú z farieb na nej aj na schodisko. Priestor to krásne prepojí a určite aj osvieži. Naopak, ak je denná časť, teda kuchyňa a obývačka, neutrálna, postarajte sa o to, aby bolo práve schodisko výrazné a dominovalo celému priestoru. Dosiahnete to výrazným dreveným alebo kamenným obkladom alebo tapetou s výrazným vzorom.

Mix starého s novým: Spojte zdanlivo nespojiteľné a výsledok vás ohromí!

A ešte čosi, nezabudnite na to, že priestor jednotlivých schodov, ale aj pod schodmi, má úžasný úložný potenciál. Do nábytku navrhnutého na mieru pod schody uložíte topánky, oblečenie, metly aj vysávač. Dokážete však z neho vykúzliť aj príjemný relaxačný kútik s kreslom a malou knižnicou alebo útulnú pracovňu s písacím stolom a pár policami.

Tak teda smelo do toho, lebo v kreatívnom svete a dizajne sa fantázii medze nekladú. 

 
Autor: Kristína Falťanová/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Máte doma schodisko? Spravte z neho unikát celej vašej domácnosti
Kristína Falťanová/ipeknebyvanie.sk