Trendy pre interiér: Steny s nápadom

14.02.2018
Interiér

K najnovším trendom zariaďovania interiérov a exteriérov dnes určite patrí aj kamenný dizajn a jeho čisté línie. Avšak ani pre architekta nie je jednoduché zapracovať do interiéru napríklad skutočné betónové bloky, ktoré v kombinácií či už so sklom alebo kovom vytvárajú ultra moderný vzhľad.

35fotiek
Trendy pre interiér: Steny s nápadom Autor: Decorstone

Našťastie dnešné obkadové materiály ponúkajú širokú škalu imitácii rôznych kamenných povrchov, ktoré sú na nerozoznanie od originálu. Jednou z  noviniek na trhu kamenných obkladov sú polyuretánové imitácie v  podobe roliek.

Je možné vyberať z  niekoľkých povrchových prevedení ako pohľadový betón, bridlica dekor, travertín dekor a  skutočne zaujímavou alternatívou je imitácia hrdzavého kovu – hrdza dekor.

Nejedná sa pri tom o žiadne tapety. Povrch každého dekoru má výraznú 3D štruktútu a je vernou napodobeninou originálu, veľmi príjemnou na dotyk. Výhodou je, že takéto obklady sa vyznačujú vysokou absorbciou hluku a dobrými tepelnoizolačnými vlastnosťami.

Všetky povrchy sú ohybné a pachovo neutrálne. Štruktúra je vytváraná ručne a každá rolka je originál. Pri každom type je možné vyberať z  niekoľkých povrchových prevedení.

Teda ak sa vám nepáči pohľadový betón s  jemnou štruktúrou povrchu môžete si zvoliť napríklad výraznú štruktúru a  podobne. Lepenie je možné na rôzne podklady.

Mgr. Róbert FIALKA, Decorstone s.r.o.
www.decorstone.sk

Aké sú hlavné výhody týchto obkladov?

Medzi hlavné výhody patrí veľmi nízka hmotnosť ( cca 5kg/m2), vysoká absorbcia hluku a  dobré tepelnoizolačné vlastnosti. Výhodou je aj malá hrúbka materiálu od 1,5 do 2 mm a nespočetné možnosti aplikácie prakticky všetky povrchy.

Dá sa realizácia zvládnuť aj svojpomocne?

Lepenie nie je zložité a zvládne ho trocha zručnejší človek. Obklad sa jednoducho nalepí na stenu podobne ako tapeta. V ponuke je najnovšie aj samolepiace prevedenie. Stačí odlepiť kryciu pásku zo zadnej strany a  produkt nalepiť ako samolepku.

Ako sa riešia spoje jednotlivých roliek?

Pri spájaní sa priznáva škára cca 0,4 cm. Tá sa následne vyškáruje špeciálnou škárovacou hmotou. Zvláštnosťou je, že farbu škárovacej hmoty si môžete upraviť podľa ľubovôle a to postupným pridávaním tekutého farebného pigmentu. Ten je spolu s  lepidlom a škárovacou hmotou taktiež súčasťou balenia.

Aké sú farebné prevedenia?

Štandardne dodávame jednotlivé dekory v  ich prirodzených farbách - pohľadový betón v  šedej a  podobne. Na želanie však vieme urobiť akékoľvek farebné prevedenie z  RAL farebnej skály. Teda ak chce zákazník modrý travertín alebo zlatý betón, nie je to žiadny problém.

Ako sa tieto produkty čistia?

Povrch je veľmi odolný a  okrem čistej vody je možné na čistenie použiť aj klasické saponáty.

Aká je ich životnosť?

Tieto imitácie veľmi dobre odolávajú UV žiareniu a  taktiež sú nehorľavé. Ich životnosť je preto prakticky neobmedzená.

 
Autor: MICHAELA NIKODÝMOVÁ
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Trendy pre interiér: Steny s nápadom
MICHAELA NIKODÝMOVÁ