V znamení romantizmu

26.09.2012
Interiér

Na svetovom veľtrhu nábytku a doplnkov vo Frankfurte sa ako jedna z viacerých trendových línií objavil aj romantický štýl. Nechajme sa prekvapiť koľko fanúšikov si získa u nás.

9fotiek
Na svetovom veľtrhu nábytku a doplnkov vo Frankfurte sa ako jedna z viacerých trendových línií objavil aj romantický štýl. Romantická sedačka, zn. Ditre. Autor: Nabytok Galan

Na svoje si prídu citlivé duše so zmyslom pre detail aj nekonvenčné typy. Do doplnkov sa vracia rustikálny štýl, návrat oslavuje aj porcelán. Taniere s jemnými vzormi či zlatou farbou. Nové modely s klasickým vzhľadom však majú úpravu pre použitie v mikrovlnke. Romantický štýl reprezentujú aj jemné ružičky, ktoré okrem porcelánu nájdete aj na posteľnej bielizni.


Foto: Nábytok Galan

Romantizmus a jeho návrat k prírode cítiť aj vo výbere materiálov. Hit sprevádzajúci tento štýl je bambus a jeho všestranné využitie v kúpeľňových alebo kuchynských doplnkoch. Bambusové vlákno dobre absorbuje pot, uchováva ho vo vnútri textílie a preto sa využíva aj ako súčasť posteľnej bielizne.

Objavila sa aj novinka: posteľná bielizeň v jednotnej farebnej kombinácii ale s  rozdielnymi vzormi. Takto si môžete paplón navliecť do pásikavej, vankúš do bodkovanej a dekoračné vankúše napríklad do kockovanej bielizne. Jedna spoločná farba aj napriek rôznym vzorom vytvára zaujímavý kompaktný celkový dojem.


Foto: Nábytok Galan

Príroda zohrala hlavnú úlohu aj pri výbere farieb. Letné kolekcie ovládli cyklámenová, bordová či zelené jabĺčko. Nekonvenčné osvieženie predstavili vázy a podnosy rôznych atypických tvarov či stolové lampy s indivviduálne meniteľnými krytmi.

 
Autor: Pekné bývanie
Fotogaléria
V znamení romantizmuV znamení romantizmuV znamení romantizmuV znamení romantizmu
 
9fotiek


Najčítanejšie
 

Pekné Bývanie

 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko - Kuchyne našich čitateľov: Vybrať jedného výhercu bolo naozaj ťažké!

01.12.2016
11fotiek

Októbrová súťaž Vaše Hniezdočko bola plná jesennej inšpirácie!

02.11.2016
12fotiek

Náš septembrový víťaz: Z panelákového balkóna krásna zimná záhrada!

01.10.2016