Vstavené skrine: Z komparzistiek sólistky

20.09.2012
Interiér

Rovnako ako sa objavil trend výrazne dekoračných stien popri menej nápadnom kubistickom nábytku, tak chcú zaujať nápadným vzhľadom aj veľké plochy vstavaných skríň.

8fotiek
Fototapeta so štylizovaným motívom kvetov príjemne dotvorila atmosféru moderne zariadeného interiéru. Ide o digitálnu tlač na vinylovú samolepiacu fóliu, ktorá sa nanáša na drevotrieskovú dosku. Navrch pribudne ochranná priehľadná fólia s lesklým alebo matným povrchom, Hilkovič Autor: Hilkovič

Jednofarebné či lineárne členené dekory na posuvných dverách skríň a šatníkov sa dostávajú do úzadia. Hitom sezóny sú veľkoplošné fotografie. Buď sa aplikujú na povrch drevotrieskovej dosky, alebo bezpečnostného skla ako fototapety, alebo sa špeciálnou technológiou digitálna tlač zataví medzi dve tabule skla. Fototapety aplikované na sklo sú zväčša vyhotovené zo svetlopriepustnej fólie, dajú sa teda dobre podsvietiť.Fototapety aplikované na sklo sú zväčša vyhotovené zo svetlopriepustnej fólie, dajú sa teda dobre podsvietiť   Potlačené tabule drevotriesky alebo skla sa následne vkladajú do rámových konštrukcií posuvných dvier vstavanej skrine. Pri výbere motívu treba zohľadniť rozmer dverí a podľa toho nájsť proporčne vyhovujúci motív tak, aby vynikla jeho hlavná časť. Ak si vyberiete vlastnú fotografiu ako podklad na tlač, dbajte na jej dostatočnú veľkosť a kvalitu. V opačnom prípade bude obraz pri pohľade zblízka pôsobiť príliš „rozbito“. Najžiadanejšie motívy sú florálne a prírodné témy, kvety v nadživotnej veľkosti alebo abstraktné výjavy.

S ilúziou 3D povrchu

Tohtoročná novinka medzi výplňami dverí vstavaných skríň je vysokotlakový laminát HPL, ktorý získal na medzinárodnom veľtrhu Interzum ocenenie za mimoriadne inovácie v oblasti dizajnu a inteligentných materiálov. Dekor pripomínajúci jemné vlny vytvára vďaka lomu svetla výrazný 3D efekt s optickou hĺbkou niekoľko centimetrov. Je dynamický, mení sa v závislosti od uhla pohľadu a dopadajúceho svetla. Jeho reálny povrch je pritom dokonale hladký. Vyrába sa lisovaním vrstiev podkladového papiera prekladaného živicou za použitia vysokého tlaku a teploty. Obdobným spôsobom možno zalisovať do priehľadných akrylových dosiek s matným povrchom napríklad prírodniny ako sušené listy, plody, trávy, tenké bambusy a podobne.

 
Autor: Inéz BÚCI
Fotogaléria
Vstavené skrine: Z komparzistiek sólistkyVstavené skrine: Z komparzistiek sólistkyVstavené skrine: Z komparzistiek sólistkyVstavené skrine: Z komparzistiek sólistky
 
8fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Vstavené skrine: Z komparzistiek sólistky
Inéz BÚCI