Ako zariadiť malú obývačku?

31.07.2013
Interiér

Pri menších rozmeroch interiéru je zariadiť obývaciu miestnosť problémom. Aby ste dosiahli vyváženého interiérového dizajnu, pohodlného a estetického vzhľadu, je potrebné viac než len náhodne rozmiestniť kusy nábytku po obývačke. Nutnosť presnej predstavy, kam ktorý kus nábytku pôjde je v prípade malého interiéru je samozrejmosťou.

1fotka
Autor: PR Článok

V prvom rade je to sedacia súprava. Tú jednoducho musí mať každá jedna obývačka. Dnes už nájdete v ponuke sedacie súpravy rôznych rozmerov, tvarov a aj materiálov. Nezabúdajte, že práve ona je hlavnou dominantou obývacej miestnosti, na druhej strane nesmie zaberať celý priestor. Vyberajte radšej dvoj sedačku, ktorá bude doplnená taburetkami.

Ďalším dôležitým faktorom je konferenčný stolík. Ten by mal byť menších rozmerov, svetlejšej farby a ideálna je presklená vrchná doska. Ak mávate často veľké hostiny rozhodnite sa pre rozkladací stolík. V prípade potreby ho rozložíte, zložený na druhej strane opticky neuberie z priestoru a to je dôležité.

Dominantou bude sedacia súprava. Televízor umiestnite oproti. Zabudnite na ťažké obývacie steny. Vyberte si sektorový nábytok. Je známy svojimi rovnými, čistými líniami. Práve oni pôsobia vzdušne. Pokiaľ zariaďujete naozaj minimálny priestor postačí vám len jedna skrinka pod televízor. Nad ňou môže byť polička. Ak vlastníte dvoj sedačku a zmestia sa vám do obývačky aj taburetky rozmiestnite ich vedľa sedačky po stranách. Zabezpečíte si tak dostatok miesta na prechádzanie medzi televízorom a stolíkom. No a potom už stačí len kvalitné osvetlenie jemnými bodovými svetlami a je to.

Farby na steny by mali byť skôr svetlejších tónov. Úplne postačí jemne okrová, žltá, či klasická biela. Ak sa vám to zdá moc fádne osviežte ich samolepiacou tapetou v jednom mieste miestnosti. Pozor, aj ona by mala byť však len jednej farby a nie príliš výrazná!

Pri tom správnom výbere sa nebudete cítiť stiesnene a to je vlastne hlavným cieľom pri zariaďovaní menšej obývacej miestnosti.

 
Autor: PR Článok
FocusMedia
Čítajte tiež
 
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Ako zariadiť malú obývačku?
PR Článok