Kreatívne ukladanie: Kam s drobnosťami v obývačke?

05.05.2018
Interiér

Reč bude nielen o tom , kam s drobnosťami v obývačke , ale aj o tvorivom ukladaní samotných úložných prvkov na stenu či do priestoru .

8fotiek
Ak hľadáte niečo solídne v nadčasovom dizajne a zároveň ľahké a hravé, zaveste si na stenu prvky systému Now! No 16 od Hülsty. Samozrejme podľa vlastného vkusu a priestorových možností Merito Autor: Archív firiem

Súčasný moderný interiér je charakteristický vzdušnosťou a svetlosťou. Aj preto sa z obývačiek vytratili mohutné nábytkové steny.

Úložné priestory sa presúvajú skôr do vstavaných skríň na chodbe, v spálni alebo do samostatných šatníkov. Tento trend prospieva predovšetkým stiesneným obývačkám, ktoré sa opticky zväčšili. Obývacie steny suplujú subtílnejšie policové a skrinkové zostavy. Aj pri nich treba dávať pozor, aby priestor príliš nezaplnili.

Obývacie steny minulosťou

Dajte teda zbohom formálnym statickým a naškrobeným obývačkám. Dnes sú v popredí hravé originálne policové kompozície, ktoré niekedy vytvárajú dojem zdanlivého neporiadku. Ten má však svoju myšlienku a vždy premyslený systém a vyváženosť.

Výrobcovia ponúkajú široké spektrum stavebnicových nábytkových prvkov, ktoré umožňujú individuálne riešenie, možnosť poskladať si takú zostavu, ktorá bude zodpovedať želaniam a potrebám každej domácnosti. Skôr ako si takéto prvky vyberiete, zvážte, čo od zostavy očakávate, čo v nej potrebujete umiestniť, aké sú vaše zvyklosti.

Veci každodennej potreby patria do miest,kam ľahko dočiahnete a naopak. V bytoch s vysokými stropmi môžete vešať police a skrinky naozaj vysoko, preto sa vybavte aj skladacími schodíkmi. Nikdy sa nesnažte dostať na police viac, ako uvádza výrobca. Navyše preplnené nepôsobia príliš esteticky.

V znamení vzdušnosti

Vďaka rôznorodosti úložných prvkov z nich možno poskladať zostavy presne na mieru vkusu a podľa požiadaviek na ich funkčnú náplň. Prvky majú jednoduché línie, ktoré pôsobia vzdušne a priestor zbytočne nezaťažujú. Prevládajú geometrické a skôr hranaté tvary.

Opticky pomáhajú zväčšiť a odľahčiť priestor aj svetlejšie farebné odtiene na lakovaných povrchoch. Veľmi dobre pôsobí zoskupenie niekoľkých políc v rôznych dĺžkach. Trend je ich nepravidelné rozloženie, ktoré dodá miestnosti šmrnc a vtip.

Optickému odľahčeniu výrazne prospieva dynamické komponovanie otvorených a uzatvorených nábytkových prvkov, presklených, lakovaných a matných, ale aj rôznofarebných. Ak sa vám páčia úplne ľahučké interiéry, kde nevidieť žiadne police a skrinky, môžete ich skryť. Nie však za ťažké roldory, ale za pôsobivú látku napnutú pomocou dokonalého magnetického systému od jednej strany po druhú, ktorá imituje stenu alebo tapetu.

Sú to také milé šatôčky, ktoré sa nehlučne pohybujú po neviditeľných koľajničkách a zakryjú všetko, na čo nemáte náladu. Stačí jediný pohyb ruky a neviditeľné police odhalia svoje vnútro. Prínos pre optický efekt priestrannosti a vzdušnosti je zavesený úložný nábytok, pri ktorom sa miestnosť oveľa ľahšie udržuje v čistote a poriadku.

 
Autor: Adela MOTYKOVÁ
Fotogaléria
Kreatívne ukladanie: Kam s drobnosťami v obývačke?Kreatívne ukladanie: Kam s drobnosťami v obývačke?Kreatívne ukladanie: Kam s drobnosťami v obývačke?Kreatívne ukladanie: Kam s drobnosťami v obývačke?
 
8fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Kreatívne ukladanie: Kam s drobnosťami v obývačke?
Adela MOTYKOVÁ