Nábytkový trend: Viete, čo je crosscut?

24.04.2013
Interiér

Ak pri výbere povrchového prevedenia vášho nábytku, najmä nábytkových dvierok, narazíte na prívlastok crosscut, môžete si byť istí, že ide o povrch príjemný nielen na pohľad, ale aj na dotyk.

5fotiek
Povrchová úprava nábytku tohto typu je vhodná pre tých, ktorí si vo svojom interiéri potrpia na detaily. Autor: Trachea

Prívlastok crosscut označuje štruktúrovaný povrch. Presnejšie povedané, ide o povrch, ktorý pripomína kmeň stromu rozrezaného na kusy, na ktorých ostali stopy po píle.

Táto povrchová úprava nábytku je vhodná pre tých, ktorí si vo svojom interiéri potrpia na detaily. Okrem krásneho a zaujímavého vizuálneho dojmu je tento nábytok veľmi príjemný a netypický na dotyk.

Crosscut aj sawcut nábytok

Na výber je množstvo farieb, od najsvetlejších po tie najtmavšie drevodekory. Dokonca je možné povrch dotvoriť aj rôznymi grafickými aplikáciami, vďaka ktorým sa nábytok stane ešte výnimočnejším.


Originálne prevedenie - crosscut v kombinácii s výraznou farbou.
Foto: Trachea

Kombinovať tieto povrchové úpravy odporúčame s jemnejšími kusmi nábytku, ideálne môžu byť dvierka v odtieňoch bielej, smotanovej alebo lososovej farby. Ak k nej pridáte určitý stupeň lesku, nábytková súprava bude pôsobiť elegantnejšie.

Okrem povrchovej úpravy crosscut je k dispozícii aj úprava sawcut, ktorá je typická veľmi podobnou, ale o čosi hladšou štruktúrou.

 
Autor: pluska.sk
Fotogaléria
Nábytkový trend: Viete, čo je crosscut?Nábytkový trend: Viete, čo je crosscut?Nábytkový trend: Viete, čo je crosscut?Nábytkový trend: Viete, čo je crosscut?
 
5fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Nábytkový trend: Viete, čo je crosscut?
pluska.sk