Nedostatok miesta: Problém vyrieši sklápacia posteľ

24.02.2013
Interiér

Ľudia často zápasia s nedostatkom miesta vo svojich bytoch. Jedným z riešení je kúpa sklápacej postele, ktorá v noci slúži ako pohodlné lôžko a cez deň sa stáva nenápadnou súčasťou nábytku.

8fotiek
Sklápacie postele sú praktickým pomocníkom v interiéroch s priestorovými obmedzeniami. Autor: Flyingbeds.com

Ideálnym miestom, kam takúto posteľ umiestniť, je obývačka. Cez deň oceníte priestor, ktorý vďaka nej v miestnosti získate, v noci poslúži ako pohodlná posteľ. A to nielen vám, ale napríklad aj v prípade, keď potrebujete ubytovať hostí a váš byt neposkytuje možnosť zariadiť samostatnú hosťovskú izbu.

Výhody

Najväčšou výhodou je samozrejme ušetrený priestor. Využiť ho môžete napríklad ako kútik pre deti alebo na miesto, kde by inak stála posteľ, môžete postaviť pracovný stolík alebo gauč, ktoré večer jednoducho odsuniete.


Cez deň je posteľ ukrytá za dverami skrine.
Foto: Flyingbeds.com

Pozitívom na sklápacej posteli je oproti nafukovacej aj komfortnejšie spanie. Navyše, nebudete musieť riešiť problém, kam ju po použití odložíte.

Ďalším benefitom je jej nenápadnosť. Počas dňa, keď nie je rozložená, nikto nespozná, že je ukrytá za dverami skrinky. Bytoví architekti ju vedia navrhnúť tak, aby dokonale zapadala do nábytkovej zostavy v miestnosti a nebola rušivým elementom.

Na akom princípe fungujú sklápacie postele si môžete pozrieť vo videu pod článkom.

 
Autor: Veronika ROSPUTINSKÁ
Fotogaléria
Nedostatok miesta: Problém vyrieši sklápacia posteľNedostatok miesta: Problém vyrieši sklápacia posteľNedostatok miesta: Problém vyrieši sklápacia posteľNedostatok miesta: Problém vyrieši sklápacia posteľ
 
8fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Nedostatok miesta: Problém vyrieši sklápacia posteľ
Veronika ROSPUTINSKÁ