Rekonštrukcia kuchyne s rozumom a výhodne

28.09.2013
Interiér

Túžba po novej kuchynskej linke bezpodmienečne neznamená kúpu celej novej zostavy. Omnoho výhodnejšou alternatívou je výmena kuchynských dvierok.

6fotiek
Výmenou kuchynských dvierok získa kuchyňa novú tvár a vy ušetríte. (Ilustračné foto) Autor: Archív, Ikea

Ak túžite po novom vzhľade kuchyne, no vaša pôvodná linka je stále v zachovalom stave, nie je prehnitá a je vám ľúto ju vyhodiť, ideálnou alternatívou je výmena kuchynských dvierok.

Stará kuchyňa tak dostane novú tvár a vaša peňaženka vám určite poďakuje. Nehovoriac o čase a energii, ktoré takouto renováciou kuchyne ušetríte.


Takto vyzerá pôvodná kuchyňa. V galérii si pozrite, ako môže vyzerať s tromi rôznymi druhmi dvierok.
Foto: Archív, Trachea

Neviete si podobný zásah do svojej kuchyne predstaviť? Pripravili sme pre vás tri varianty jednej kuchyne, pričom všetky sú rovnaké a zároveň úplne iné.

Obľúbené drevo

Drevo je materiálom, ktorý nikdy neomrzí. V rôznych podobách je a bude moderné a obľúbené stále. Vymeňte svoje staré dvierka za nové, buď vyrobené z dreva alebo môžete siahnuť aj po lacnejšej alternatíve, fólii s imitáciou dreva. Dostupných je v súčasnosti množstvo odtieňov aj vzorov, je len na vás, pre aké sa rozhodnete. Drevený dekor odporúčame kombinovať aj s časťami zo skla, aby linka nepôsobila príliš mohutne.

Svieže farby

Ak máte chuť na niečo extravagantnejšie, zvoliť si môžete aj fólie so vzorom. V kuchyni pekne vyniknú najmä kvetinové variácie, ktoré vhodne skombinujte aj farebne. Ideálnymi sú odtiene zelenej, žltej alebo oranžovej, ktoré môžete doplniť napríklad hnedou. Ak sa chcete úplne odlíšiť a urobiť zo svojej kuchyne jedinečné miesto, vyrobiť si na fóliu môžete dokonca aj vaše vlastné fotografie alebo motívy.

Vášnivá červená

Ste skôr za niečo jemné a elegantné, ale zároveň nápadné a temperamentné? Ideálnym riešením pre vás môže byť kontrastné spojenie červenej a bielej farby s vysokým leskom. Červená je dnes veľmi moderná, oživí interiér a ak je doplnená bielou, vôbec nepôsobí rušivo. Dôležité je však červenú vynechať v prípade zadného panela. Červená je síce pekná, ale všetko s mierou. Nemala by byť nikdy dominantnejšia ako biela.

Všetky tri prevedenia nájdete na fotografiách v galérii.

 
Autor: ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
Rekonštrukcia kuchyne s rozumom a výhodneRekonštrukcia kuchyne s rozumom a výhodneRekonštrukcia kuchyne s rozumom a výhodneRekonštrukcia kuchyne s rozumom a výhodne
 
6fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Rekonštrukcia kuchyne s rozumom a výhodne
ipeknebyvanie.sk