Vstavané skrine v kuchyni sú in

08.11.2013
Interiér

Riešenie väčších úložných priestorov v interiéri prebrali na seba vstavané skrine. No okrem spálne a chodby sa začínajú tlačiť aj do kuchyne.

12fotiek
Kuchyňa „v skrini“ v žiadnom prípade nemusí byť ochudobnená o najmodernejšie technické vychytávky. Využíva praktickú funkčnú zástenu, LED osvetlenie aj široké zásuvky. Schüller, ponúka Interiér 48 Autor: Interiér 48

Výhody vstavaných skríň sú nesporné. Vedia prakticky a elegantne využiť každý centimeter voľného priestoru. Široká ponuka materiálov čelných plôch sa navyše nemá problém prispôsobiť akémukoľvek štýlu. Ak sa rozhodnete pre materiálovú jednotnosť vstavaných skríň v domácnosti, odpadá problém zladenia interiéru do kompaktného celku.

Zjednotenie

Už pred niekoľkými rokmi si výrobcovia kuchýň začali všímať možnosť výroby nábytku aj do ostatných častí interiéru. Skrinky sa dajú bez problémov využiť v akejkoľvek miestnosti.

O krok vpred boli však dizajnéri raziaci cestu strohého minimalizmu. Kuchyňu s množstvom rozptyľujúcich drobností museli postaviť „do pozoru“. Podarilo sa im to základným modelom kuchyne zakomponovanej do skrine.


Priehľadný materiál kuchynských dvierok umožní aj svetelné efekty. Sklenený povrch zaručuje jednoduchú údržbu.
Foto: Roldor

Najelegantnejšie pôsobila uzatvorená za vysokými posuvnými dverami. Ak sa odsunuli, vykukol zrazu pred obecenstvom dobre známy svet so všetkým potrebným, čo k vareniu patrí. Samozrejme, ako inak, s presne vymedzeným miestom na každú vecičku. Od nožíka počnúc až po chladničku.

V čom sú iné

Na rozdiel od svojich tradičných konkurentiek majú byť kuchyne vo vstavaných skriniach nielen dizajnovo čistejšie, ale predovšetkým praktickejšie. Posuvné dvere by mali pri práci v kuchyni fungovať ako opona v divadle. Sú otvorené iba počas kuchynských prác.

Inak sa opona, teda dvere, znova uzatvoria a vytvoria dokonale čistú a elegantnú stenu. Na prvý pohľad by ste pri bezúchytovom riešení ani nemali zbadať, že ide o kuchynskú linku. Napovedať by to mohla prítomnosť jednoduchého kuchynského ostrovčeka alebo bezchybný jednotný dizajnový rad spotrebičov.

 
Autor: Pekné Bývanie/Edita Janíková
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Vstavané skrine v kuchyni sú in
Pekné Bývanie/Edita Janíková