Najlepšia izbovka do každej miestnosti: Spálňa, kúpeľňa, jedáleň (1. časť)

13.07.2017
Interiér

Rozmýšľate nad tým, ako zredukovať svoju domácu "džungľu" na tie najlepšie izbovky bez toho, aby ste to ľutovali? Naše tipy vám pomôžu.

10fotiek
Nedarí sa vám v pestovaní svojich izboviek a neviete prečo? Možno ich stačí preniesť do inej miestnosti. Autor: Joss & Main

Každá z miestností v našom bývaní má svoje špecifické podmienky. Vlastnú teplotu, svetlosť, vlhkosť. A to sú faktory, vďaka ktorým sa často môžete popasovať s pestovaním svojich obľúbených rastlín práve preto, že im jednoducho nevyhovujú. Je preto dobré vedieť, do ktorej miestnosti patrí ktorá z rastlín tak, aby sa jej darilo bez zbytočných prehnaných zásahov a starostlivosti, nuž a vy sa mohli návšteve zároveň pochváliť ako šikovný pestovateľ. Poďme na to:

Spálňa

O tom, ktoré rastliny vám prinesú kvalitný spánok a zničia nebezpečné toxíny v spálni sme vám už písali >>> TU a TU <<< Ako si však vybrať len jeden druh, ktorý je skutočne tým ideálnym napríklad v prípade, že vaša spálňa nedisponuje veľkým priestorom? Siahnite po fikuse malolistom (ficus benjamina). Práve ten vyčistí z ovzdušia nečistoty, zvýši podiel kyslíka v ovzduší a prinesie sladký spánok. Potrebuje svetlé miesto bez priameho žiarenia, občasnú zálievku (nechajte medzi zálievkami substrát trošku preschnúť) a pozor pozor, je toxický pre domácich miláčikov.

Tip do záhrady: 5 TOP rastlín, ktoré budú krásne aj v tieni! 

Kúpeľňa

Aj o ideálnych voľbách do tmavej, vlhkej a teplej kúpeľne sme už čo to napísali >>> TU <<<, no podľa odborníkov je tou najsprávnejšou voľbou pre tieto špecifické podmienky rastlinka zvaná Aglaonema. Je to veľmi odolná rastlinka, ktorá sa z času na čas dokoáže pri správnej výžive dokonca odmeniť krásnymi kvetmi. V kúpeľni s oknom ju položte na tienisté miesto a pravidelne zalievajte tak, aby bol substrát vždy vlhký. A znovu pozor na nebezpečenstvo pre domácich miláčikov. 

Atraktívna záhrada vďaka okrasným trávam: Poznáte kortadériu alebo páperník?

Balkón na každú svetovú stranu: Na východe sa bude dariť begónii, sever patrí petúnii

Jedáleň

V jedálni je takmer hriechom nevyzdobiť ju nejakou tou zeleňou, ktorá často môže nahradiť aj veľké a drahé kytice rezaných kvetov napríklad pri spoločnej večeri s priateľmi. Ideálnou rastlinou do tejto miestnosti je podľa odborníkov starý známy Svokrin jazyk, ktorý má doma väčšina z nás. Ideálne sa mu darí na mieste bez priameho slnečného svetla, znovu zo vzduchu vyčistí nebezpečné látky, je nenáročný na pestovanie a navyše v súčasnosti aj mimoriadne trendy. Ani tu však netreba zabúdať na jeho toxicitu a chrániť pred ním nie len štvornohých chlpáčikov, ale aj deti.

>>>Sledujte www.ipeknebyvanie.sk aj naďalej, seriál bude pokračovať <<<

 
Autor: Mária Ambrozová
Fotogaléria
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Najlepšia izbovka do každej miestnosti: Spálňa, kúpeľňa, jedáleň (1. časť)
Mária Ambrozová