Stačí pár lacných maličkostí a vaša obývačka bude ihneď moderná!

23.01.2019
Interiér

Niekedy stačí drobnosť. Maličkosť, nenápadná vec a obývačku to zmení na nepoznanie. Zarezonuje ako ten správny tón v pesničke, z ktorej sa stane hit...

29fotiek
Autor: housebeautiful.com

Zmena bývania nemusí znamenať sťahovanie, dokonca ani veľké stavebné úpravy. Tieto obývačky ožili vďaka maličkostiam!

Ostatní práve čítajú: Ak budete mať v kúpeľni TOTO, vysedávanie na záchode bude pre vás zážitok

Skúste to s drevom

Drevo je materiálom toho roka, ale aj mnohých iných. Patrila mu minulosť a bude zaručene aj budúcnosť. Preto všetko, čo stačí spraviť, je nahradiť plastové, umelé, kovové, prípadne aj sklenené dekorácie tými drevenými. Pozrite sa do priestoru a premyslite si, čo všetko by bolo možné nahradiť drevom. Ak to urobíte, vaša obývačka bude vyzerať o poznanie lepšie a také bude aj jej vyžarovanie.

Ostatní práve čítajú: Táto kúpeľňová vychytávka vám zabezpečí večné zdravie a šťastie​

Podhodený boho štýl

Skloňuje sa prakticky všade, a tak je najvyšší čas, pozvať si ho do obývačky. Čo to znamená? Boho je uvoľnený, tvorivý, farebný. Je domácky, vyrábaný ručne, plný kvietkov, čipky, jednoducho cítiť ho človečinou a kreativitou. Stačí si dať na stôl boho dečku alebo hodiť pred gauč boho koberček a máte presne ten malý tón, ktorý rozozvučí vaše vnútro na domácu pohodu.

Súčasné umenie

Netreba to ním prekombinovať, ale taktiež netreba, aby ste mali všetko, ako sa povie po starom. Niekedy je na čase experimentovať. Pridať do obývačky kreslo, taburetku, lampu v modernom štýle. Ani si neviete predstaviť ako takýto prvok vie zatraktívniť priestor a priniesť do stojatých vôd bežného rozloženia nábytku nový vietor. Prirodzená obnova súčastí obývačky nemusí byť generačná, ale pravidelná. Z času na čas, keď chcete bývanie ozvláštniť o niečo nové.

Ostatní práve čítajú: Nemáte v kúpeľni miesto ani len na uteráky? Tieto vychytávky vám ho vytvoria!​

Skúste to s čistými líniami

Nič komplikované. Čisté a jasné, až minimalistické línie. To je presne to, čo by ste si mali zabezpečiť, ak máte chuť vdýchnuť priestoru nový vzduch. Pritom nezabudnite do obývačky privádzať svetlo. Ak to nejde prostredníctvom okna, tak prikúpte osvetlenia a hlavne skúste pridať pár zrkadiel.

Ostatní práve čítajú: Tieto 3 nadčasové kuchyne nikdy nevyjdú z módy

Vďaka zrkadlu sa vedia aj v tmavšej miestnosti lúče slnka poodrážať tak, že presvetlia priestor úplne prirodzene. Zrkadlo nad kozubom alebo oproti oknu je maličkosť, ale vplyv na izbu má značný.

Inšpirujte sa modernými obývačkami v našej galérii.

 
Autor: Marcos
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Stačí pár lacných maličkostí a vaša obývačka bude ihneď moderná!
Marcos