Odviažte sa! Farebná záplava alebo ako dať domácnosti farebný impulz

23.03.2017
Interiér

O farbách sa už toho síce popísalo veľa, ale my si myslíme, že o tom, čo robí náš život pozitívnejší, je povolené písať vždy. Viete, ako si pomocou farieb doma navodiť veselú náladu? Poradíme...

13fotiek
Nepodceňujte vplyv farieb na váš život a obklopte sa len tými, ktoré na vás pôsobia priaznivo a pohľad na ne vo vás vyvoláva pocit spokojnosti. Autor: Housebeautiful.com

Farby, ktorými sa doma či v práci obklopujeme, ovplyvňujú náš život, to je fakt. Rovnako ako nás dokážu povzbudiť, motivovať a nakopnúť, vedia na nás pôsobiť aj negatívne a prehlbovať emócie ako únavu, agresivitu či zlosť. Na tie ale radšej rýchlo zabudnime a farbenú záplavu si vychutnajme hlavne očami. Čo vy na to?

Inšpirácia: Obývačka plná farieb rozžiari váš domov

Dokonalá žiara

Nálada slnkom zaliatych izieb je späť. Jasne žltá, ale aj horčicová farba sú prekrásne všade. Či už na stene, kvetoch, obrazoch, doplnkoch, obliečkach alebo nábytku. Nebojte sa a otvorte jej u seba doma dvere. Odvďačí sa vám...

Dokonalá zelená

Je úžasná, plná energie aj upokojujúca. Zelená farba je veľmi hlboká, je to farba s bohatou históriu, ktorá v správnom pomere vie pôsobiť dokonale. Jedna stena, kreslo alebo koberec v interiéri celkom postačia.

Dramatická modrá

Jednoducho má svoju noblesu. Tmavšie odtiene sú veľmi štýlové a dramatické. Potrebujú však svojich spoločníkov, ktorí ich akoby rozžiaria.

Podľa najnovšej módy: Inšpirujte sa farbami roka 2017!

Sofistikovaná oliva

Ak vo vašom byte prevláda tradičnejší štýl, olivovo zelená môže byť pre vás tým správnym krokom. Zdá sa vám možno aj trochu ošumelá? Nepodceňujte ju! Má svoj jedinečný esprit. Ak sa jej bojíte, skúste aspoň malé čalúnenie v tomto odtieni.

Tradičná biela

Ak máte doma malé okná a ešte menej denného svetla, choďte do bielej, avšak, pozor, aby nepôsobila príliš sterilne, pridajte k nej viac farieb v podobe čalúnených doplnkov a farebného nábytku. Biela ich nechá krásne vyniknúť.

Neutrálna béžová

Béžová je pokojná, no a pokoj by mal vládnuť predovšetkým v spálni. Harmonické prostredie má priam liečivé účinky. Béžová sa krásne kombinuje s akcentom oranžovej, tmavošedej alebo aj indigové modrej. Vyskúšajte!

Poradíme vám, ako zvoliť to správne osvetlenie do spálne

Farba dymu

Žiadny strach, skutočne. Hoci je táto farba pre mnoho ľudí v domácnosti priam desivá, netreba sa jej vôbec strániť. Vďaka nej dokážete vytvoriť nie iba tmavú, ale hlavne útulnú miestnosť. Trik je v tom, že ju netreba použiť na všetky steny, vyvarovať sa jej, ak je miestnosť malá, zabudnúť na dymové stropy, do miestnosti vpustiť svetlo a farby. A je to!

Šťavnatá slivka

Tento odtieň je skutočne pôsobivý. Má schopnosť vytvárať intímne až magické priestory v kombinácii so zlatou s poriadnou dávkou luxusu. Ak je to na vás priveľa, ideálnym partnerom jej budú oranžová, bledučko zelená a krémová.

Hľadáte inšpiráciu pre váš domov? V aprílovom čísle Pekného bývania ju určite nájdete! Je plné úžasných nápadov, no a ich súčasťou je aj téma venovaná jarným doplnkom.

 
Autor: Falťanová/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Odviažte sa! Farebná záplava alebo ako dať domácnosti farebný impulz
Falťanová/ipeknebyvanie.sk