Podľa najnovšej módy: Inšpirujte sa farbami roka 2017!

11.03.2017
Interiér

Bude sa o nich hovoriť, každý ich bude chcieť a vy ich môžete mať v obývačke. Farby, ktoré sú v roku 2017 najtrendovejšie!

5fotiek
Ilustračná fotografia Autor: www.dorisleslieblau.com

Každý rok prináša niečo nové. Hoci už nehrozí objav nových farieb, návrhári, dizajnéri aj výrobcovia farieb sa vždy snažia predstaviť schémy, ktoré náš interiér zasa oživia. V rytme moderných trendov je v tomto roku základom dodržať princípy farebnosti, ktoré evokujú sebavedomie, pokoj a pohodlný život. A kde inde sa dá uplatňovať táto filozofia lepšie, ak nie práve v obývačke. V priestore, kde sa tieto tri veličiny zbiehajú do životnej pohody. Zažite farby, ktoré hýbu súčasnosťou a vhodne si ich pre vlastné potešenie skombinujte.

Nezabúdajte s nami v marci súťažiť! Hľadáme šikovných handmade tvorcov, ktorí sa chcú svojim výtvormi pochváliť. Viac sa dozviete TU!

Farba zelene greenary

Je favoritkou na rok 2017. Nemusí lahodiť každému, ale na každého pôsobí upokojujúco a harmonizujúco. Spája s prírodou, keďže evokuje prvé jarné dni, keď sa príroda zobúdza a obnovuje. V prípade, že obývačku využívate viac na príjemný večerný relax ako na bujaré večierky, je skvelou voľbou. Odporúča sa kombinovať ju s neutrálnymi farbami, ale aj s hlbšími či pastelovými odtieňmi. Dokonca aj s farbami roku 2016 – s jemným odtieňom púdrovej ružovej rose quartz a pastelovou modrou serenity.

Prečítajte si aj o najnovšom trende. Vracajú sa školské plagáty! 

Sivomodrá

Ak sa spýtate malancholika, akú farbu má najradšej, s veľkou pravdepodobnosťou staví na modrú. Môže síce pôsobiť chladnejším dojmom, ale opak je pravda. Je to na duši hrejivá farba, ktorú si spájame s morom. Modrá obývačka? Žiadny problém, ak je dostatočne priestranná. Pri sýtejšom odtieni môžete pokojne opustiť pravidlo, že podlaha má byť tmavšia ako steny. Modrú skombinujete veľmi jednoducho. S prírodnými drevitými odtieňmi, nadčasovou krémovou a bielou, ktorá nič nepokazí.

Pozitívna žltá

Je to farba života, dobrej nálady a zaručeného rozptylu sviežosti. Tohto roku sa bude niesť v medovožltom odtieni. A kde v obývačke ju uplatniť? Možností je neúrekom. Doplnky, koberec či sedačka – kdekoľvek sa okamžite stane dominantou celej miestnosti. Žltá farba podnecuje k aktivite, takže sa hodí napríklad do priestoru pracovne, ak je súčasťou obývačky. Veľmi dobre ladí so sivou, ktorá i tento rok ide na plný plyn. Obývačka bude jednoducho šik.

Prečítajte si aj: FOTO inšpirácia - Tajomstvo ukryté v modrej sa odhalí len vyvoleným 

Granit a tmavý ametyst

Minerálna uhlíková farba je ako stvorená. Kto hľadá podkladovú farbu pre pestrosť, nájde ju v trendovej granitovej a tmavej sivofialovej. Tieto tmavé odtiene sú ako stvorené na steny veľkorysých obývačiek. V menších obývačkách sa hodí na horizontálne prvky ako stolík či sedačka, keďže priestor v princípe uzatvárajú hlavne zvislé plochy a tie horizontálne si môžu dovoliť byť aj tmavšie a nepôsobia ťaživo.

Vodorovne a zvislo

Kombinovať farby a ich prechody možno dvomi smermi. Vertikálne kombinácie a prelínanie sa hodia na miesta, kde je potrebné usmerniť svetlo. Tmavšie rohy si vyžadujú svetlejšie farby a smerom k oknu alebo k zdroju svetla môžu nadobúdať tmavšie tóny.

Steny oproti oknám znesú aj sivú, tmavozelenú či temnejšiu modrú. Vyhnete sa tým oslepovaniu, čo hrozí napríklad pri bielej. Tú si nechajte na tmavšie zákutia. Prechody v horizontálnom smere zvýrazňujú harmóniu a ak zvolíte správne kombinácie, môžu nadobudnúť až umelecký nádych.

 
Autor: PEKNÉ BÝVANIE/ Marek MITTAŠ
Fotogaléria
Podľa najnovšej módy: Inšpirujte sa farbami roka 2017!Podľa najnovšej módy: Inšpirujte sa farbami roka 2017!Podľa najnovšej módy: Inšpirujte sa farbami roka 2017!Podľa najnovšej módy: Inšpirujte sa farbami roka 2017!
 
5fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Podľa najnovšej módy: Inšpirujte sa farbami roka 2017!
PEKNÉ BÝVANIE/ Marek MITTAŠ