Pohľadový betón: Trendy povrchová úprava, ktorá vás dostane!

20.10.2016
Interiér

Dosť bolo tapiet, pravidelnému maľovaniu, omietkam a pod. Je tu nový trend, ktorý uprednostnia najmä milovníci industriálneho štýlu a minimalizmu. Pohľadový betón.

9fotiek
Pohľadový betón je v súčasnosti veľmi štýlovou záležitosťou v interiéroch, ktoré sú ladené do divokého, mestského štýlu. Napriek tomu, že vyzerá chladne, má výborne termoizolačné vlastnosti. Autor: Home Designing

Pohľadový betón je pojem, ktorý je odvodený z francúzskeho „Béton brut“ – drsný betón. V skutočnosti ide o ponechanie a priznanie surového materiálu v interiéri, bez akéhokoľvek obkladu, či inej povrchovej úpravy. Tato riešené môžu byť priečky, podlahy, stropy a dokonca aj steny miestností.

Má svoje výhody

Okre estetickej funkcie, ktorú so sebou bez námietok nesie a ocenia ho najmä tí, ktorí prepadli súčasnému trendu industriálneho, surového mestského štýlu má takáto forma povrchovej úpravy stien aj praktické výhody. Materiál, ktorý je sám o sebe ťažký, má vysoké akumulačné vlastnosti znamená to, že výkyvy teplôt sa ho až tak nedotknú ako je to pri niektorých ľahkých materiálov. Znamená to teda, že betón zvyšuje tepelnú zotrvačnosť budovy.

Prečítajte si aj o tom, aké výhody môže mať akumulačné vykurovanie 

Podčiarknite ho

Surovosť tohto neopracovaného materiálu pôsobí v interiéri dosť chladno. Preto je ideálne kombinovať ho s mäkkými, príjemnými materiálmi, ktoré nechajú vyniknúť jeho podstatu. Ak zvolíme do interiéru priečku z pohľadového betónu, môžeme k nej postaviť pohodlnú sedačku, pohodiť na ňu pár vankúšov a mäkkú deku, pridať pár izbových kvetov.

Nezabudnite na jeho variácie

Veľkou výhodou tohto materiálu je celkovo jeho stálosť, nenáročnosť na údržbu a tiež je stálofarebný. Ak sa vám jeho klasické prevedenie nepáči, môžete siahnuť po grafickom betóne, ktorý je pomocou špeciálnej technológie nanášaniu tenkého povrchu zdobený vybraným vzorom alebo betón so sklenenou drvinou, ktorý vytvára v priestore pôsobivý efekt. Stačí si len vybrať. 

 
Autor: ma/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
Pohľadový betón: Trendy povrchová úprava, ktorá vás dostane!Pohľadový betón: Trendy povrchová úprava, ktorá vás dostane!Pohľadový betón: Trendy povrchová úprava, ktorá vás dostane!Pohľadový betón: Trendy povrchová úprava, ktorá vás dostane!
 
9fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Pohľadový betón: Trendy povrchová úprava, ktorá vás dostane!
ma/ipeknebyvanie.sk