Radiátory ako ich nepoznáte: Nudnú klasiku vytláča moderný dizajn

09.12.2014
Interiér

Starajú sa o vzácne teplo v našich domovoch. Okrem ich praktickej funkcie sa môžu stať aj moderným doplnkom interiéru.

8fotiek
Jedinečnosť dizajnových radiátorov spočíva predovšetkým v ich štýlovom prevedení a kvalitnom farebnom prevedení. Autor: Profimedia.sk

Radiátory patria medzi nevyhnutné zariadenie každého domu či bytu. Výhodou skrytého kúrenia je určite to, že nezaberá priestor. Viditeľné radiátory zažívajú svoj boom a okrem tých klasických sa pri troške kreativity jeho výrobcov, stávajú interiérovým doplnkom.

Vkusný prvok

Každý nadšenec dizajnu sa nadchne pri ponuke moderných, estetických radiátoroch, ktoré dokonale vyniknú v každej domácnosti. Klasické radiátory, ktoré svojou veľkou plochou zaberajú veľa miesta sú na ústupe.

Foto: Profimedia.sk

Okrem krajšieho dizajnu si výrobcovia čoraz viac nechávajú záležať na kvalitnom materiály, z ktorého sú vyrobené. Mohutnú a ťažkú zliatinu strieda oceľový plech, ktorý navyše disponuje mnohými dobrými vlastnosťami. Okrem ich ľahkej váhy je to aj dlhá životnosť a rýchly ohrev povrchu. Nevýhodou je, že tak ako sa rýchlo ohrejú, rovnako rýchlo ochladnú.

K najmodernejším materiálom patrí bez pochýb hliník, ktorú sa vyznačuje výbornou tepelnou vodivosťou. A práve hliníkové radiátory sú predurčené na moderný dizajn, kvalitnú povrchovú úpravu a technicky dokonalé prevedenie. K luxusným typom patria radiátory z mramoru, žuly alebo tvrdeného bieleho či čierneho skla.

Moderné typy

K moderným a najviac preferovaným typom radiátorov patria doskové, ktorých plusom je rýchla regulácia teploty v interiéru. Tým sa značne šetria náklady za energiu. Doskové radiátory sú veľmi elegantné, ľahké a môžete si ho zadovážiť v rôznych farebných prevedeniach. V prípade, že ich chcete použiť do väčších priestorov, nemusíte sa obávať toho, že zaberú príliš veľa priestoru.

Vykurovacie steny sa považujú za veľmi luxusný prvok. Vďaka nim môžete rozdeliť plochu horizontálne či vertikálne. Ich prednosťou je vysoký tepelný výkon, výborná regulácia a veľmi krátky čas ohrevu.

Do moderných a nadčasových interiérov môžete zakomponovať atypické radiátory. Okrem estetickej funkcie plnia samozrejme aj tú praktickú. Vďaka rôznym tvarom sú vhodné aj do atypických priestorov. Vybrať si môžete špirálové, vlnkové alebo v oválnych tvaroch. Farebná škála je tiež veľmi bohatá.

Dizajnové kúsky

Aj taká praktická a funkčná vec, akou je radiátor sa stala námetom pre šikovných dizajnérov. Liatinové a plechové radiátory veľkou dávkou dizajnu neovplývali. Moderné kúsky, ktoré prichádzajú na trh sú niekedy tak odvážne, že by ste na prvý pohľad neverili, že ide o radiátor.

 

 

Štýlotvorné steny: Prezlečte ich do nového šatu

 
Autor: red
Fotogaléria
Radiátory ako ich nepoznáte: Nudnú klasiku vytláča moderný dizajnRadiátory ako ich nepoznáte: Nudnú klasiku vytláča moderný dizajnRadiátory ako ich nepoznáte: Nudnú klasiku vytláča moderný dizajnRadiátory ako ich nepoznáte: Nudnú klasiku vytláča moderný dizajn
 
8fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Radiátory ako ich nepoznáte: Nudnú klasiku vytláča moderný dizajn
red