Rekonštrukcia priniesla bytu viac svetla, priestoru a farieb

27.08.2018
Interiér

Spojením dvoch bytov z päťdesiatych rokov získali komfortné moderné bývanie pre rodinu s troma malými deťmi. Pozrite sa, ako sa im to podarilo.

27fotiek
Charakteristickým prvkom tohto interiéru je, že nemá prakticky žiadne chodby. Jeho výhoda bola, že má okná zo štyroch strán fasády, čo umožnilo vytvoriť dokonale presvetlený priestor. Veľmi dôležitý detail, ktorý priniesol do domácnosti útulnosť, je okrem textilných doplnkov a dekorácií, interiérová zeleň. Autor: F. Freixa

"Výhoda bola, že byt má okná zo štyroch strán fasády, čo umožnilo vytvoriť dokonale presvetlený priestor, " zhodnotili vstupné pozitíva autori projektu, architekti zo španielskeho štúdia Meritxell Ribe. Charakteristickým prvkom tohto interiéru je, že nemá prakticky žiadne chodby.

Pomohli doplnky a zeleň

Svetlosť, po ktorej domáci túžili, ešte podporili bielou farbou stien a použitím zrkadiel. Aby byt nepôsobil sterilne, pohrali sa s farbami na masívnom nábytku, doplnkoch  a najmä textíliách. Tie môžu meniť podľa nálady na neutrálnom pozadí bielej a dreva. Veľmi dôležitý detail, ktorý priniesol do domácnosti útulnosť, je okrem textilných doplnkov a dekorácií, interiérová zeleň.

Otvorená aj uzavretá

Rozhodovanie o kuchyni, či ju situovať samostatne alebo ako súčasť obytnej zóny vyriešili šalamúnsky: ponechali domácej pani obe možnosti. Posuvné dvere umožnili v prípade potreby kuchyňu uzavrieť, ale inak je súčasťou otvoreného priestoru.

Prečítajte si aj o interiéri, ktorý rozžiarili farby. 

 
Autor: ii/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Rekonštrukcia priniesla bytu viac svetla, priestoru a farieb
ii/ipeknebyvanie.sk