Tento trik zmení váš dom na skutočný domov

12.11.2018
Interiér

Ide o energiu, o pozitívne vyžarovanie, ktoré je možné vďaka starému učeniu feng šuej nastaviť tak, aby ste zažili srdečné uvítanie hneď od dverí.

32fotiek
Autor: thespruce.com

Predstavte si situáciu, že vás domov srdečne privíta. Hoci bude prázdny, vy sa budete cítiť, akoby ste skutočne prišli do domova, nielen do bytu. Ako to dosiahnuť?

Hlavný vstup je dôležitý

Hlavný vstup do domu je nielen príchodom, ale aj odchodom. A to ako z pohľadu ľudí, tak aj energie Chi, s ktorou sa tu pracuje. Preto je absolútne kľúčové už od príchodu staviť na kvalitné, masívne vchodové dvere. Sú nielen symbolom bezpečnosti, ale zároveň zaručia, že energeticky budete správne nastavení a zavriete za sebou všetky starosti. A to je pre pekný domov veľmi dôležité poznanie.

Pozrite si aj: Len pre silné žalúdky: Toto si spravili Halloween šialenci doma​

Koberec v predsieni musí byť

V tejto časti bytu obvykle nechávame topánky a obúvame si pohodlné domáce papuče. No nie je dvakrát príjemné, tancovať na studenej zemi. Preto je veľmi užitočné mať v predsieni z hľadiska feng šuej koberec. Ak ho z praktických dôvodov nechcete rozprestrieť na celú plochu, dajte si do tohto priestoru aspoň malý behúň. Budete na tom určite lepšie.

Nesmerujte zrkadlo k dverám

Umiestniť zrkadlo hneď oproti vchodových dverám je jedno z veľkých tabu feng šuej. Dôvodom je, že môže odrážať dobrú energiu, ktorá sa s vami chystá vstúpiť do priestoru. Omnoho lepšie je dať zrkadlo vedľa dverí alebo z boku. Navyše je to aj praktickejšie, ak sa na seba budete pozerať pred odchodom do práce a nie hneď po príchode. Ten druhý pohľad obvykle nebýva až tak atraktívny.

Len nie do kúpeľne

Ak je to čo i len trochu možné, nestavajte oproti vchodovým dverám dvere do kúpeľne a toalety. Asi už tušíte prečo. Energia Chi, ktorá vstupuje hlavnými dverami, môže takto veľmi rýchlo z bytu opäť uniknúť. Týmto kanálom energie je práve toaleta a kúpeľňa.

Pozrite si aj: Opäť je v móde: Toto mala zaručene v kuchyni aj vaša babka​

Ak to nie je možné z hľadiska dispozície bytu vyriešiť inak, je vhodné mať dvere minimálne zatvorené, ešte lepšie spraviť nejaký predel medzi dverami, napríklad skriňou alebo priečkou a podobne. Tak sa vám bude do bytu omnoho lepšie vchádzať, aj v ňom prebývať.

Zásady bývania podľa feng šuej nájdete v našej galérii.

 
Autor: Marcos
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Tento trik zmení váš dom na skutočný domov
Marcos