Toto je náš byt a volá sa Sophia: Poďte s nami na návštevu Marty a Tomka do historického Krakova

14.02.2018
Interiér

V malom podkrovnom priestore si mladý pár vytvoril sympatické bývanie, v ktorom im nič nechýba. Svoj krásny nový domov si dokonca pomenovali, dostal meno Sophia.

9fotiek
Neónový nápis Sophia na tehlovej stene, ktorá je jediným dôkazom pôvodného podkrovia, dodáva interiéru priemyselný nádych. Autor: Bartłomiej Senkowski

Marta a Tomek bývali roky v podnájme a len čo sa im naskytla možnosť kúpiť povalu pod strechou neveľkého bytového domu v poľskom Krakove, neváhali. Sami si netrúfli čo najefektívnejšie sa vyrovnať s plochou len devätnásť štvorcových metrov, preto to nechali na profesionála.

Architekt Karol Cieplinski zo štúdia Blackhaus ju majstrovsky premenil na vzdušný a maximálne funkčný obytný priestor. Atraktívnemu podkrovnému bývaniu nič nechýba. Na malej ploche je plne vybavená kuchyňa spojená s jedálenským kútom a obývačkou a kúpeľňa. Najvyššia časť zošikmeného stropu dokonca dovolila vybudovať nad kúpeľňou a toaletou komfortné miesto na spanie.

Stará povala, nový byt: Sympatické bývanie prešlo podarenou rekonštrukciou

Plný kontrastov: Tento štýlový interiér ukrýva budova z 19. storočia v srdci ukrajinského Kyjeva

Biela a drevo

Aj keď na prvý pohľad upúta v interiéri neomietnutá pôvodná tehlová stena, dominuje mu biela farba. Všetky ostatné steny sú úplne biele, prerušené iba drevenými trámami a strešnými oknami. Tie sem, spolu s bielou, vnášajú svetlo, vzduch a priestor opticky zväčšujú. S bielymi stenami farebne splýva všetok vstavaný nábytok, dvere aj radiátor. Svetlé plochy rozbíjajú drobné a zároveň výrazné detaily. Napríklad úchytky na kuchynských dvierkach, dekorácia maľovanými taniermi na zástene či nápadito perforované dvierka na špajzovej skrini. Žiarivým bodom interiéru je žltá pohovka.

FOTO: Navštívte spolu s nami interiér, ktorému dominuje vzorovaná podlaha

Na poschodí

Do postele na medziposchodí sa vylieza po rebríku, čo sa hodí len pre mladých, zvyšok bytu je však pohodlný pre každého. Pod vyvýšeným lôžkom je kúpeľňa so sprchovacím kútom. Celá je obložená bielym obkladom kladeným vertikálne, aby opticky zvýšil nižší priestor. Rovnako je obložená stena za kuchynskou linkou.

 
Autor: Adela Motyková
Fotogaléria
Toto je náš byt a volá sa Sophia: Poďte s nami na návštevu Marty a Tomka do historického KrakovaToto je náš byt a volá sa Sophia: Poďte s nami na návštevu Marty a Tomka do historického KrakovaToto je náš byt a volá sa Sophia: Poďte s nami na návštevu Marty a Tomka do historického KrakovaToto je náš byt a volá sa Sophia: Poďte s nami na návštevu Marty a Tomka do historického Krakova
 
9fotiek
VIDEO Pekné Bývanie


 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Toto je náš byt a volá sa Sophia: Poďte s nami na návštevu Marty a Tomka do historického Krakova
Adela Motyková