Hi-fi s wi-fi: Bezdrôtová technológia rozhýbala svet hudby

05.05.2013
Interiér

Od malých mp3 prehrávačov a ich dokovacích staníc smelo zamierila aj medzi zarytých milovníkov káblov – k high-endovým reproduktorom.

9fotiek
Výrobca B.M.C. Audio predstavil 121 cm vysoké bipolárne reproduktory Arcadia s korpusom zo zlúčeniny hliníka na báze keramiky s akrylovým spojivom, ktorý je tuhý a bez rezonancií. Po bokoch sú osadené 11-palcové basové reproduktory s dvoma pármi 5-palcových stredotónových meničov a Dual Air Motion páskové výškové meniče, ponúka Iryson.sk Autor: archív firiem

Súčasný dopyt po audiotechnike nadobúda extrémny rozmer. Podľa odborných predajcov akoby vymizla stredná trieda. Záujem je buď o finančne náročnejšie high-endové zostavy, alebo cenovo dostupné mp3 prehrávače.

Zaujímavé je, že v oboch kategóriách dávajú zákazníci prednosť vyššej kvalite.

Čoraz častejšie sa skloňujú termíny „wireless“ a „airplay“. Pre nezasvätených: prvý výraz značí bezdrôtové pripojenie, druhý funkciu reproduktorov podporujúcu bezdrôtový prenos hudby buď z prehrávača, pamäťového média s wi-fi pripojením, alebo priamo z internetových aplikácií.

Dokonca aj v prípade, že máte doma staršie, ale kvalitné analógové reprosústavy, môžete ich napojiť na adaptér, ktorý ich premení na bezdrôtové.

Potom už len stačí spustiť hudbu z mobilného telefónu, tabletu či notebooku bez otravného pripájania nevzhľadných káblov a započúvať sa do čistého zvuku. Na veľký záujem o tento typ prenosu zvuku vzduchom zareagovali aj výrobcovia vysokokvalitných reprosústav zvučných mien.

Dokonca aj tí, ktorí ešte nedávno nepripustili inú možnosť kvalitného prepojenia high-endových zariadení ako cez špeciálne káble.

Dnes stačí reproduktory spárovať so zdrojom hudby, čo zaberie maximálne minútu, a spustiť. Pri verejnom testovaní mnohí poslucháči nechceli veriť, že taký skvelý zvuk je možné preniesť bezdrôtovo, a márne zo zadnej strany reprosústav hľadali audiokáble.

 
Autor: Inéz BÚCI
Fotogaléria
Hi-fi s wi-fi: Bezdrôtová technológia rozhýbala svet hudbyHi-fi s wi-fi: Bezdrôtová technológia rozhýbala svet hudbyHi-fi s wi-fi: Bezdrôtová technológia rozhýbala svet hudbyHi-fi s wi-fi: Bezdrôtová technológia rozhýbala svet hudby
 
9fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Hi-fi s wi-fi: Bezdrôtová technológia rozhýbala svet hudby
Inéz BÚCI