Inšpirácia z maľovanej kuchyne

08.12.2012
Interiér

Nie každému musí vyhovovať vysokolesklá kuchyňa s množstvom kovu a skla. Niektorým priestorom veľmi pristane štýl s nádychom folklóru.

15fotiek
Hoci ide o rodinný dom - novostavbu, majitelia sa ho rozhodli ladiť vo vidieckom štýle. Autor: Lýdia JUŠKOVÁ

Hoci ide o rodinný dom - novostavbu, majitelia sa ho rozhodli ladiť vo vidieckom štýle. A tomu sa samozrejme prispôsobila aj vizáž kuchyne. Korpus linky je vyrobený na mieru daného priestoru. Čelné plochy potom „chytila do rúk“ výtvarníčka Angelika Šabíková. Autentickosť tohto štýlu umocňujú aj použité porcelánové úchyty.

„ Na maľovanie nábytku musí byť drevo dostatačne vysušené, inak hrozí, že sa zvlní alebo začne praskať“, prezrádza autorka návrhu a zároveň realizátorka. V tomto prípade sa predné plochy zámerne neošetrovali, čo bola pre výtvarníčku výhoda.

„Najskôr som drevo namorila a potom naň maľovala motívy. Mohla som použiť akrylové farby, ktoré sú ekologickejšie. Dajú sa kúpiť v predajniach s potrebami pre výtvarníkov. Výborne sa s nimi pracuje. Sú svetlostále a pomerne rýchlo schnú. No ak by už bol nábytkový solitér nalakovaný alebo navoskovaný, treba použiť olejové farby.“

Aby dvierka a zásuvky vydražali aj v náročných kuchynských podmienkach, výsledok na záver prestriekal výrobca kuchynskej linky lakom.

 
Autor: Denisa SLANČOVÁ
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Inšpirácia z maľovanej kuchyne
Denisa SLANČOVÁ