Inšpirujte sa: Prvé trendy na rok 2012 z Kolína

23.01.2012
Interiér

Moderné zariaďovanie interiérov počíta s dávkou individuality. Priestory sa nezariaďujú podľa toho čo by v nich malo byť , ale pocitovo, podľa nárokov nájomcu. Prekračujú sa klasické hranice, televízory sa presúvajú do kuchýň, jedálenské stoly sa presúvajú do otvorených kuchýň na vytvorenie lepšej komunikačnej zóny a vane do spální.

8fotiek
Veľtrh nábytku v nemeckom Kolíne. Autor: Kölnmesse

TREND PRIRODZENOSTI - prírodné dreviny, svetlý dub

Interiéri sa zapĺňajú čoraz viac výrobkami prinášajúcimi krásu prírodných materiálov. Vidieť to hlavne pri drevinách. Zachováva sa ich prirodzená farba a štruktúra. Neustále sa zdokonalujú ich imitácie. Tento rok prevláda hlavne drevina dubu. Prírodný materriál dopĺňajú stále dominujúce farby- biela a odtiene čiernej. Často ich sprevádza zelená a tyrkysová.

TREND INDIVIDUALITY - Interiér sa riadi prianím zákazníka

Do popredia sa dostávajú čoraz častejšie požiadavky klientov na individuálny výrobok. Má spĺňať predstavy klienta na 100%. Práve preto sa výrobcovia nábytku snažia o produkty, ktoré sú variabilné. Nielen čo sa týka farebnosti, ale aj stvárnenia. Podobne ako pri kuchyni dostáva konečný spotrebiteľ svoj vlastný „unikát“, aj keď sa jedná o sériovú výrobu.

TREND TRVALEJ UDRŽATEĽNOSTI - zákazníkov zaujíma pôvod produktov

Ľudí čoraz viac zaujíma ekologický prístup výrobcov nábytku. S príchodom čoraz prísnejších pravidiel udeľovania povinnej certifikácie výrobkov, sa snažia aj výrobcovia zodpovedne pristupovať k výberu svojich dodavateľov. Veľakrát využívajú k výrobe nábytku recyklovaný materiál.

DESIGN-TREND - priame línie pokračujú

Romantické a oblé línie sú stále v úzadí. Jednoznačný obraz interiéru sa stále nesie v duchu minimalizmu a priamych línií. Moderný nábytok má sĺňať hneď niekoľko funkcií. Z tohto dôvodu sa jeho rozmery neustále zmenšujú. Jednoduchšie sa premiestňujú. Napríklad sedačky môžeme jednoduchšie v priestore usporiadať podľa aktuálnych potrieb. Zmenšuje sa potrebná plocha písacích stolíkov, televízory sa zasúvajú do skriniek, vitríny sú menšie vďaka úspornejšiemu LED-osvetleniu.

 
Autor: Edita JANÍKOVÁ
Fotogaléria
Inšpirujte sa: Prvé trendy na rok 2012 z KolínaInšpirujte sa: Prvé trendy na rok 2012 z KolínaInšpirujte sa: Prvé trendy na rok 2012 z KolínaInšpirujte sa: Prvé trendy na rok 2012 z Kolína
 
8fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Inšpirujte sa: Prvé trendy na rok 2012 z Kolína
Edita JANÍKOVÁ