Naštívte s nami bývanie s franzúzskou príchuťou

12.07.2013
Interiér

Málokto by čakal, že v čerstvo postavenej bratislavskej bytovke sa bude za fasádou modernej stavby skrývať byt v provensalskom štýle.

9fotiek
Naštívte s nami bývanie s franzúzskou príchuťou Autor: ROBO HUBAČ

Väčšinou býva zvykom, že mladí majitelia stavia pri zariaďovaní svojich nových bytov na ultramodernú kartu. Útulné bývanie je skôr typické pre ľudí v strednom veku, ktorí už jednu – dve zmeny bydliska stihli absolvovať.

Prípadne by sa dalo takéto vyznenie očakávať od priestorov, ktoré už majú niečo za sebou. Navštívený interiér je svojím spôsobom unikát, ktorý sa vymyká akýmkoľvek konvenciám.

Keďže ide o štartovacie bývanie mladej rodiny s jedným dieťaťom, kde majú obaja partneri okolo tridsiatky. Lásku ku krajine galského kohúta na všetky spôsoby si pestujú roky. Aby sme boli úplne presní, prsty v tom má hlavne domáca pani.

Vyhovujúci pôdorys

Keď pred približne poldruha rokom kupovala Magdaléna s rodinou tento štvorizbový byt, oslovila ich lokalita a hlavne účelná dispozícia. Na tej sa viac-menej nič nemuselo meniť.


Foto: Robo Hubač

Vyhovoval im veľký denný monoprietor orientovaný na juh, na ktorý po celej dĺžke kontinuálne nadväzuje lodžia. Plusové body získal u budúcich majiteľov byt aj za dve toalety. Jednu samostatnú a druhú, ktorá je súčasťou rodinnej kúpeľne. V pôvodnom pôdoryse sa nachádzala aj druhá menšia kúpeľňa, tú sa však rozhodli zrušiť a využívať ju ako samostatný šatník.

Estetické záležitosti

Smer zariaďovania novučičkého príbytku bol úplne jasný. Štúdium francúžštiny a niekoľko pobytov v krajine levandule, dobrého vkusu, slnka a vína natoľko ovplyvnili našu hostiteľku, že sa nebála svoj odvážny projekt pod vlastnou taktovkou zrealizovať na pôde novostavby v hlavnom meste.

Na podlahovej ploche približne sto štvorcových metrov si dopriala to, k čomu má najbližší vzťah. Mobiliár v slonovinovom odtieni inklinujúci k oblinám efektne vyznieva aj vďaka mäkkým odtieňom stien. Útulnú scenériu podčiarkujú textilné doplnky s florálnym motívom.

Okrem sedačky ich pozorné oko návštevníka zaregistruje aj na závesoch s drapériami. Aj výber svietidiel a ostatných doplnkov umocňuje atmosféru celého priestoru. Kombinácia týchto prvkov dodala tomuto bývaniu šťavu, ktorá bude rovnako čerstvo chutiť aj po pár rokoch.

Info o interiéri:

Kuchynská linka na mieru: Decodom
Jedálenský kút, vitrína, stolík pod TV : T intinhal
Sedačka, konferenčný stolík: Kika
Podlaha: gresová dlažba, laminát
Závesy: zaclonyazavesy.sk
Svietidlá: svetlamp.sk

 
Autor: Pekné Bývanie/Denisa SLANČOVÁ
Fotogaléria
Naštívte s nami bývanie s franzúzskou príchuťouNaštívte s nami bývanie s franzúzskou príchuťouNaštívte s nami bývanie s franzúzskou príchuťouNaštívte s nami bývanie s franzúzskou príchuťou
 
9fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Naštívte s nami bývanie s franzúzskou príchuťou
Pekné Bývanie/Denisa SLANČOVÁ