Top 10 inšpirácií: Preč s nudnými schodmi!

28.02.2013
Interiér

Máte chuť dodať vášmu interiéru punc jedinečnosti? Ideálnym spôsobom, ako svoj domov odlíšiť od všetkých ostatných je popustiť uzdu vlastnej fantázii a hlavne sa nebáť. Jednou z možností je postaviť si atypické schody. Pozrite si desať tipov, ktoré sme pre vás vybrali na portáli Boredpanda.com.

11fotiek
Schody do domácnosti s deťmi. Autor: Boredpanda.com

1 Knižnica

Ak ste milovníkom literatúry a najradšej by ste využili každý voľný kúsok v byte na ukladanie kníh, ideálnym riešením môžu byť práve tieto schody. Krásne vyniknú najmä v loftoch, ktoré sa v súčasnosti stávajú vyhľadávaným typom bývania.

2 Drevená špirála

Schody pochádzajú z dielne dizajnéra Patricka Jouina a hodia sa do interiérov, v ktorých majú šancu vyniknúť. Najlepšie ukážu vo viacposchodových domoch zariadených v modernom minimalistickom štýle, kde sa stanú ústredným dizajnovým prvkom.

3 Šmýkačka

Máte deti? Postavte im schody so šmýkačkou a počas daždivých dní budete mať doma vlastné ihrisko. Ich dizajn navrhol londýnsky architekt Alex Michaelis na žiadosť svojich detí.

4 Tobogán

Ak máte rodinný dom a k dispozícii viac priestoru, šmýkačku môžete pokojne vymeniť za menší tobogán. Takéto schody sú nielen dizajnovo zaujímavé, ale rozhodne si na nich vaše deti užijú množstvo zábavy. V oboch prípadoch je ale dôležité myslieť na bezpečnosť.

5 Policové

Nedostatok úložného priestoru je problémom v mnohých rodinách. Možnosťou, ako z každého kúska priestoru vyťažiť čo najviac, je urobiť si pod jednotlivými schodmi výsuvné police. Schody s funkciou skrine navrhol Nábytok Deriba.

6 Minimalistické

Minimalizmus je trendom súčasných dní. Mohutné obývacie zostavy nahradili nástenné police a skrinky na televízor, porcelán od svorky je schovaný v skrini. Ak ste si aj vy obľúbili tento štýl, schody ukotvené do steny sú pre vás ako stvorené. Pôsobia stroho a elegantne, môžu však byť nebezpečné pre deti, keďže nemajú zábradlie.

7 Extravagantné

Nebojíte sa experimentovania? Postavte si schody zo špeciálneho, iba desať milimetrov hrubého pevného plechu, ktorý si môžete nechať ohnúť do vami želaných tvarov. Sú ukotvené do steny a tak dokážu šikovne ušetriť priestor.

8 Ementál

Schody sa hodia pre všetky hravé tipy, ktoré chcú dať svojmu bytu veselý rozmer. Sú ideálne aj do rodín s deťmi, pretože vďaka mohutnému zábradliu spĺňajú požiadavky bezpečnosti. Pre svoju rodinu ich navrhla Biljana Jovanović.

9 Skateboard

Napadlo vám niekedy, že zo skateboardových dosiek by sa dali postaviť schody? Ak ste nadšencom tohto športu, inšpirujte sa a prekvapte svojich priateľov. Dosky sa dajú vymeniť napríklad aj za snowboardové, čo by však bolo o čosi nákladnejšie.

10 Umelecké dielo

Ak chcete zo svojich schodov hotové umelecké dielo, oslovte na spoluprácu sochára. Stačí si vybrať materiál, dizajn a o všetko ostatné sa už postará on sám. V tomto prípade však musíte byť pripravení na to, že to bude aj niečo stáť. Tieto navrhol Philip Watts.

Ak vás tieto nápady oslovili a radi by ste si ozvláštnili svoj interiér, zahoďte pochybnosti a pusťte sa do práce. Výsledok určite bude stáť za to. Viac zaujímavých schodových tipov nájdete na Boredpanda.com.

 
Autor: Veronika ROSPUTINSKÁ
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Top 10 inšpirácií: Preč s nudnými schodmi!
Veronika ROSPUTINSKÁ