Vyberáte nový radiátor do kúpeľne? Hľadajte radiátor nielen na kúrenie

14.12.2013
Interiér

Rebríkový radiátor dokáže viac než len vytvoriť príjemnú klímu v kúpeľni. Tak prečo jeho schopnosti nevyužiť?

5fotiek
Rebel, vykurovacie teleso a vyhrievané police v čistom štýle, materiál uhlíková oceľ, v ponuke v horizontálnom i vertikálnom vyhotovení, Caleido Autor: archiportale.com

Časy, keď stál výber radiátora do kúpeľne iba na vykurovacom médiu, rozmeroch a farebnosti sú nenávratne preč. Súčasné kúpeľňové vykurovacie telesá prešli dizajnovou obrodou. Tá k ich hlavnej vykurovacej funkcii pridala praktické využitie. Z radiátorov sa tak stali multifunkčné prvky nahradzujúce kúpeľňové doplnky.

Odložte to na radiátor

Ako sušič uterákov je radiátor známy. No i tu pribudli nové formy. Otočný radiátor osadený pri umývadle nahradí držiak, ktorý sa postará o to, aby vaše umyté ruky a tvár poznali len suchý uterák. Novou podobou je tvarovanie radiátorov do políc. Najmä v malej kúpeľni, oceníte, keď nemusíte hľadať miesto kam uložiť hygienické potreby. Na trhu dokonca nájdete radiátor, ktorý v lete poslúži ako stojan na noviny a časopisy.

Radiátor, ktorý oddelí aj odzrkadlí

Vytvoriť z radiátora sprchovací kút je ozaj dizajnová chuťovka. No s funkčným a praktickým podtónom zúžitkovania horúcej vody určenej na sprchovanie aj na vykurovanie. V inom modely zastúpi hladkú plochu radiátora zrkadlová plocha, malá či veľká - podľa vlastného priania. Priestorovo osadený radiátor sa zas razom zmení na paraván, ktorý vizuálne rozdelí funkčne rozdielne priestory. A ak od vykurovacieho telesa nepožadujete vedľajšiu úlohu, zverte mu do rúk aspoň rolu pútavého prvku, ktorý vnesie štýl a hravosť na kúpeľňovú scénu.

 
Autor: ks/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
Vyberáte nový radiátor do kúpeľne? Hľadajte radiátor nielen na kúrenieVyberáte nový radiátor do kúpeľne? Hľadajte radiátor nielen na kúrenieVyberáte nový radiátor do kúpeľne? Hľadajte radiátor nielen na kúrenieVyberáte nový radiátor do kúpeľne? Hľadajte radiátor nielen na kúrenie
 
5fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Vyberáte nový radiátor do kúpeľne? Hľadajte radiátor nielen na kúrenie
ks/ipeknebyvanie.sk