1 otec, 5 detí, 97 m2: Bývanie na zbláznenie? Vôbec nie!

29.12.2017
Interiér

Ak máte pocit, že vo svojom jednoizbovom byte o rozlohe 40 m2 je vám dvom akosi tesno, pozrite sa na život šiestich v bývaní len dva krát väčšom.

8fotiek
Spoločenská zóna - spojenie obývačky, hracej miestnosti, jedálne... Autor: Adrian Crook

Adrian Crook je konzultantom dizajnu videohier vo kanadskom Vancouveri a okrem svojej práce má ešte jednu veľkú záľubu. Svojich 5 detí! 41 ročný otec si spoločnosť piatich drobcov viac ako štyri roky po rozvodu užíva dva týždne v mesiaci, kedy sa o ne delí so svojou bývalou manželkou. Vlastní dvojizbový byt a 97 m2 sa rodinke stalo dokonalým útočiskom, ktoré hlava rodiny prepracovala do detailov tak, aby sa tu ani 6 osôb (a viac) necítilo stiesnene.

Prečítajte si aj o úžasnej rekonštrukcii vidieckeho domčeka, do ktorej sa pustila známa country speváčka!

Adrianovi ako dizajnérovi kreativita nikdy nechýbala a preto z dvojizbového bytu ihneď vytvoril 3-izbový tak, aby dievčatá aj chlapci mohli mať vlastné izby s potrebným priestorom. Samozrejme, že byt sa nezaobíde bez dokonale premysleného funkčného nábytku.

Prečítajte si aj: Táto žena sa dala po rozvode dokopy vďaka rekonštrukcii svojho bývania!

Hlava rodiny sa drží hesla „menej je viac“ a aj napriek relatívne malému priestoru je tu všetko čo on i jeho 5 detí potrebuje. Chlapci majú v izbe trojposchodovú posteľ a rozkladací gauč (kde sa pohodlne vyspia ďalšie dve deti) a posteľ v dievčenskej izbe sa jednoducho dá pretvoriť na pracovný stolík s lavicami. Sám Adrian má posteľ, ktorá sa jednoducho vyklopí na stenu a vznikne z nej pracovný stôl.

Pre viac inšpirácie do detskej izby siahnite po marcovom čísle časopisu Pekné bývanie! Náš tohtomesačný špeciál sa totižto venuje tomu najlepšiemu pre vaše ratolesti!

Jediné, čo ľutuje, je podľa jeho slov príliš malá vstupná hala. Tá je po príchode drobcov plná kabátov a topánok a mohla by byť väčšia. Ak ste zvedaví na viac informácií o tomto kreatívnom otcovi, kliknite na jeho blog 5kids1condo, kde svojim príbehom inšpiruje ďalších single rodičov a ako sám hovorí, je lepšie prispôsobiť sa tomu, čo máte, než túžiť po niečom nedosiahnuteľnom.

Pre tých, ktorým je angličtina blízka tu máme aj video s rozhovorom:

Zdroj: youtube.com/TheGeorgiaStraight

 
Autor: ma/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
1 otec, 5 detí, 97 m2: Bývanie na zbláznenie? Vôbec nie!1 otec, 5 detí, 97 m2: Bývanie na zbláznenie? Vôbec nie!1 otec, 5 detí, 97 m2: Bývanie na zbláznenie? Vôbec nie!1 otec, 5 detí, 97 m2: Bývanie na zbláznenie? Vôbec nie!
 
8fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
1 otec, 5 detí, 97 m2: Bývanie na zbláznenie? Vôbec nie!
ma/ipeknebyvanie.sk