Čo nového v kuchyni?

07.12.2011
Interiér

Čaro kuchyne už nehľadajte v detailoch. Uchvacujú skôr praktické rovné línie a technické vylepšenia. Hlavné motto moderných kuchýň znie: Neťahať, tlačiť!

1fotka
Čaro kuchyne už nehľadajte v detailoch. Autor: Archív

Čisté rovné línie dvierok trendových kuchýň sú na prvý pohľad záhadné. Nájsť na nich kúsok vyčnievajúceho plastu či kovu, ktorý by pripomínal klasickú kuchynskú príchytku, je skôr výnimka. Dizajnéri sa pohrávajú so skrytým zapracovaním otváracích mechanizmov. Pracujú na princípe ľahkého zatlačenia dvierok a následného otvorenia. Pri takejto voľbe budú v kuchyni búchať už iba hrnce. V prípade, že sa k mechanizmu ovládania dvierok pridruží aj elektrický pohon, ihneď zabudnete na potrebu vyčnievajúcej kuchynskej príchytky. Ak sa vám však zatláčanie prstom nepáči a chcete držať krok s novými trendmi, stavte na skosené hrany dvierok pod 45-stupňovým uhlom. Dovolia zasunúť prsty pod ich okraj a otvoriť ich.

AJ SVETLO JE DÔLEŽITÉ

Práca pri kuchynskej doske si vyžaduje zdroj studeného bieleho svetla bez vytvárania tieňov. Na tento cieľ slúžia žiarivky. Na rozdiel od klasických žiaroviek produkujú studené svetlo so širším rozptylom. Dlhšie vydržia a sú úspornejšie. Ideálne miesto na ich umiestnenie sú dná vrchných skriniek. V prípade, že ich nemáte, využite stropné svietidlo. V tomto prípade ide väčšinou o halogénový výkonnejší zdroj. Halogénky sú o tretinu efektívnejšie a vydržia dvakrát toľko. Dajú sa využiť aj ako alternatíva žiariviek umiestnených pod vrchnými skrinkami.

 
Autor: EDITA JANÍKOVÁ
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Čo nového v kuchyni?
EDITA JANÍKOVÁ