Fantázia v kuchynskom podkroví

09.06.2013
Interiér

Úspešný návrh a následná realizácia podkrovnej kuchyne si vyžaduje rozpracovať množstvo detailov. V navštívenej kuchyni sú zastúpené nielen odborné znalosti, ale aj fantázia. Kuchyňa má jasnú koncepciu, čisté línie a moderné materiály.

8fotiek
Moderný antikorový digestor Elica Rock, biela linka Corian Designer White, vodoodolný náter STO Puran Sanit a lakovaná preglejka tvoria príjemný kontrast k mohutnému „starobylému“ krovu. Autor: Robo HUBAČ

Úspešný návrh a následná realizácia podkrovnej kuchyne si vyžaduje rozpracovať množstvo detailov. V navštívenej kuchyni sú zastúpené nielen odborné znalosti, ale aj fantázia. Kuchyňa má jasnú koncepciu, čisté línie a moderné materiály.

Zvláštnosťou tejto kuchyne je okrem atypického umiestnenia v podkroví aj nevšedná kombinácia materiálov. Moderná pracovná doska z Corianu je doplnená dvierkami z javorovej preglejky, ktorá sa predáva ako podradný materiál určený na oblepenie dyhou. Okrem laku však nemá žiadnu povrchovú úpravu, čím vyniká jej prirodzená štruktúra.


Foto: RU.LES

Pôvodná podkrovná kuchyňa bola malá, neergonomická a tmavá. Nová forma s použitím moderných materiálov tvorí kontrast k pôvodnému masívnemu krovu a zároveň ho necháva vyniknúť. Podľa realizátora Rudolfa Lešnáka z interiérového štúdia RU.LES sa v návrhu konštrukčný systém pôvodného krovu nebral ako prekážka. Naopak, kuchyňa je navrhnutá tak, aby zapadla do priestoru a dominanciu ponechala pôvodnému krovu, lebo práve ten mu dodáva jedinečnosť.


Foto: Robo HUBAČ

Kuchynská linka z Corianu je pevná a odolná. Jednotlivé kusy možno bezšpárovo spojiť, takže doska pôsobí ako z jedného kusa. Jej súčasťou je jedálenský stôl. Ľavú časť pracovnej dosky podopierajú subtílne antikorové nohy, čím vzniká pocit, akoby sa nad podlahou vznášala. V prípade potreby môže slúžiť ako dodatočná pracovná plocha a tiež ako plnohodnotný jedálenský stôl pre 4 osoby. S ohľadom na maximálne využitie úložných priestorov sú skrinky v blízkosti stojky krovu navrhnuté ako roletové. Vnútri sú nastaviteľné a výsuvné police slúžiace na drobné kuchynské spotrebiče, ktoré tak nezaberajú miesto na pracovnej ploche.

 
Autor: Michaela NIKODÝMOVÁ
Fotogaléria
Fantázia v kuchynskom podkrovíFantázia v kuchynskom podkrovíFantázia v kuchynskom podkrovíFantázia v kuchynskom podkroví
 
8fotiek


Najčítanejšie
 

Pekné Bývanie

 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko - Kuchyne našich čitateľov: Vybrať jedného výhercu bolo naozaj ťažké!

01.12.2016
11fotiek

Októbrová súťaž Vaše Hniezdočko bola plná jesennej inšpirácie!

02.11.2016
12fotiek

Náš septembrový víťaz: Z panelákového balkóna krásna zimná záhrada!

01.10.2016