Kachľová pec je srdcom domu

19.01.2012
Interiér

Oheň ako jeden zo živlov sprevádza človeka od nepamäti. Už pračlovek sa ho naučil založiť, používať a využívať. Oheň zabezpečoval nezávislosť od počasia, chránil ľudí pred predátormi, dodával svetlo a hlavne teplo. Možno si to ani neuvedomujeme, ale na obrázkoch pravekých ľudí zo školských učebníc sedia títo ľudia väčšinou okolo ohňa. Oheň totiž zbližuje.

7fotiek
Kachľová pec ako vykurovací systém vytvára jedinečnú príjemnú obytnú klímu. Autor: Archív

Časy sa zmenili, žijeme ináč ako sa žilo kedysi. No oheň, ako zbližujúci prvok, je s nami stále a ak sa chceme s priateľmi zabaviť, často volíme práve posedenie pri ohni. Preto aj v dnešnej modernej a technikou presýtenej dobe je ten prapôvodný živel žiadaný. Prináša nám pohodu, hreje nás, vytvára príjemnú klímu v našom obydlí. Veľmi pozitívne na naše zdravie vplýva hlavne sálavé teplo. V prírode ho poznáme vo forme slnečného žiarenia, ktoré je veľmi príjemné.

Vo svojom obydlí si sálavé teplo dokážeme vyrobiť fungujúcou kachľovou pecou či akumulačným kozubom. Miestnosť vykurovaná sálaním má optimálnu vlhkosť vzduchu, rozdiel teplôt medzi stropom a podlahou nie je veľký. Vďaka tomu sa nám dobre dýcha a na nohy nie je zima. Tieto diela sú však technicky náročné, preto je nevyhnutné zveriť ich stavbu skúsenému odborníkovi, ktorý ovláda všetky predpisy a správne parametre zaručujúce kvalitnú stavbu kozubu, kachľovej pece či sporáku.

Osloviť toho správneho kachliara je jednoduché. Cech kachliarov Slovenska, existuje od roku 1992, vzdeláva svojich členov a garantuje vyučenie v odbore. Svojho kachliara si môžete vybrať na www.cechkachliarov.sk.

PEC MUSÍ BYŤ PREDOVŠETKÝM BEZPEČNÁ

Kachľová pec ako vykurovací systém vytvára jedinečnú príjemnú obytnú klímu. To vidíme a hlavne cítime ako výsledok dobre odvedenej práce kachliara.

Je to príjemný pocit, prísť po práci domov, sadnúť si na lavičku kachľovej pece, nechať si prehriať celé telo až „do kostí“ a plne sa uvoľniť. Takto si môžete vytvoriť svoje vlastné „Wellness centrum“ priamo doma. Ďalších výhod kachľových pecí je hneď niekoľko: sú ekologické, šetrné na náklady, estetické a dodávajú domovu jedinečnú atmosféru. Sú vhodným vykurovacím zdrojom aj pre novodobé nízkoenergetické a pasívne domy.

Pec však musí byť v prvom rade bezpečná. Systémy kachľových pecí sa neustále vyvíjajú a ich kvalita má jasne dané parametre. Na Slovensku platia viaceré predpisy, ktoré sú zárukou kvalitnej kachľovej pece.

Za kvalitu kachľovej pece je zodpovedný vyučený kachliarsky majster. Na úroveň kachliarskeho remesla dohliada Cech kachliarov Slovenska. Navyše pre správne nadimenzovanie kachľovej pece existuje aj prepočtový software. Toto všetko sú nástroje, vďaka ktorým sa aj kachľová pec zaradila medzi moderné vykurovacie systémy s vysokou bezpečnosťou. Ak hľadáte skúseného kachliara, ktorý vám toto všetko zaručí, navštívte stránku www.cechkachliarov.sk.

 

 
Autor: PR článok
Fotogaléria
Kachľová pec je srdcom domuKachľová pec je srdcom domuKachľová pec je srdcom domuKachľová pec je srdcom domu
 
7fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Kachľová pec je srdcom domu
PR článok