Kuchyňa v bielom šate: Elegantná a útulná zároveň

28.02.2013
Interiér

Plánujete rekonštrukciu kuchyne? Ak stále neviete, čo je pre vás to pravé, možno budú inšpiráciou biele kuchyne. Pôsobia elegantne, moderne a ak k nim zvolíte správne doplnky, veľmi útulne.

9fotiek
Biele kuchyne pôsobia elegantne, moderne a ak k nim zvolíte správne doplnky, veľmi útulne. Autor: Housebeautiful.com

Zvoliť si bielu farbu pre svoju kuchyňu je ideálne vtedy, keď je miestnosť malá, keďže svetlé farby vo všeobecnosti opticky priestor zväčšujú. Rovnako sa biela hodí do kuchyne, ktorá nemá veľa denného svetla. Použitím tmavých farieb by totiž miestnosť vyzerala ponuro.

Vyfarbite si ju

Možno si myslíte, že biela kuchyňa bude príliš nudná. Nie, ak ju doplníte farbami. Veľmi zaujímavou kombináciou je kontrastná bielo – čierna. K dispozícii máte veľa možností. Čo tak skúsiť lampy s čiernym tienidlom či obrazy vo výraznom čiernom ráme? Alebo čierne závesy pre odvážnejších.


Zvoľte si výrazný doplnok. Napríklad červené stoličky.
Foto: Housebeautiful.com

Ak sa vám čierna zdá príliš, siahnuť môžete aj po červenej. Vždy platí, že je lepšie vybrať si jeden farebný prvok ako viac. Pri bielej kuchynskej linke nádherne vyniknú napríklad červené stoličky. Ak ste skôr za niečo menej nápadné, skúste žltú alebo prírodné drevo.

Podlahy a steny

S farbami sa dá hrať aj na inom poli. Ak nechcete, aby kuchyňa vyzerala príliš sterilne a svetlo, vyskúšajte ju skombinovať s tmavou alebo vzorovanou podlahou. Fantázii sa predsa medze nekladú ani v kuchyni. Možnosťou, ako oživiť kuchynský priestor je aj farebná stena.

Tipy, ako sa popasovať s bielou kuchyňou nájdete v našej galérii. Pre viac informácií navštívte Housebeautiful.com.

 
Autor: Veronika ROSPUTINSKÁ
Fotogaléria
Kuchyňa v bielom šate: Elegantná a útulná zároveňKuchyňa v bielom šate: Elegantná a útulná zároveňKuchyňa v bielom šate: Elegantná a útulná zároveňKuchyňa v bielom šate: Elegantná a útulná zároveň
 
9fotiek


Najčítanejšie
 

Pekné Bývanie

 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
5fotiek

Mozaikové poháre: Využite ich ako svietnik či vázu

23.10.2016
4fotky

Podložky pod riad: Kreatívne zrecyklujte korkové štuple!

21.10.2016
3fotky

Dekor DIY Tip: Látková tácka plná kvetov

19.10.2016