Kuchyňa v bielom šate: Elegantná a útulná zároveň

28.02.2013
Interiér

Plánujete rekonštrukciu kuchyne? Ak stále neviete, čo je pre vás to pravé, možno budú inšpiráciou biele kuchyne. Pôsobia elegantne, moderne a ak k nim zvolíte správne doplnky, veľmi útulne.

9fotiek
Biele kuchyne pôsobia elegantne, moderne a ak k nim zvolíte správne doplnky, veľmi útulne. Autor: Housebeautiful.com

Zvoliť si bielu farbu pre svoju kuchyňu je ideálne vtedy, keď je miestnosť malá, keďže svetlé farby vo všeobecnosti opticky priestor zväčšujú. Rovnako sa biela hodí do kuchyne, ktorá nemá veľa denného svetla. Použitím tmavých farieb by totiž miestnosť vyzerala ponuro.

Vyfarbite si ju

Možno si myslíte, že biela kuchyňa bude príliš nudná. Nie, ak ju doplníte farbami. Veľmi zaujímavou kombináciou je kontrastná bielo – čierna. K dispozícii máte veľa možností. Čo tak skúsiť lampy s čiernym tienidlom či obrazy vo výraznom čiernom ráme? Alebo čierne závesy pre odvážnejších.


Zvoľte si výrazný doplnok. Napríklad červené stoličky.
Foto: Housebeautiful.com

Ak sa vám čierna zdá príliš, siahnuť môžete aj po červenej. Vždy platí, že je lepšie vybrať si jeden farebný prvok ako viac. Pri bielej kuchynskej linke nádherne vyniknú napríklad červené stoličky. Ak ste skôr za niečo menej nápadné, skúste žltú alebo prírodné drevo.

Podlahy a steny

S farbami sa dá hrať aj na inom poli. Ak nechcete, aby kuchyňa vyzerala príliš sterilne a svetlo, vyskúšajte ju skombinovať s tmavou alebo vzorovanou podlahou. Fantázii sa predsa medze nekladú ani v kuchyni. Možnosťou, ako oživiť kuchynský priestor je aj farebná stena.

Tipy, ako sa popasovať s bielou kuchyňou nájdete v našej galérii. Pre viac informácií navštívte Housebeautiful.com.

 
Autor: Veronika ROSPUTINSKÁ
Fotogaléria
Kuchyňa v bielom šate: Elegantná a útulná zároveňKuchyňa v bielom šate: Elegantná a útulná zároveňKuchyňa v bielom šate: Elegantná a útulná zároveňKuchyňa v bielom šate: Elegantná a útulná zároveň
 
9fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Kuchyňa v bielom šate: Elegantná a útulná zároveň
Veronika ROSPUTINSKÁ