Malé triky na osvieženie kúpeľne

13.01.2012
Interiér

Máte pocit, že vaša kúpeľňa ani zďaleka nevyzerá útulne, úhľadne a reprezentatívne? Nezúfajte, vždy sa dá nájsť niečo, čo v nej možno ešte vylepšiť.

7fotiek
Ponúkame vám malé triky na osvieženie kúpeľne. Autor: jika

ZAJDENÉ OBKLADAČKY

Aj tie najkrajšie obklady vyzerajú po čase zájdené a bez lesku. Existujú rôzne prostriedky na rozpúšťanie vodného kameňa a fľakov od mydla a špiny. Na dosiahnutie perfektného výsledku však treba venovať nejaký čas únavného drhnutia a leštenia. Jednoduchší spôsob je použiť parný čistič. Všetky nečistoty sa pod vplyvom horúcej pary rozpustia a gumenou stierkou, ktorá tvorí jeho násadku, všetko bezo zvyšku zotriete. Výsledkom niekoľkominútovej práce sú krásne, čisté a lesklé obkladačky, ktoré vyzerajú ako nové.

NOVÝ ZÁVES ALEBO ZÁSTENA

Dobrý dojem z kúpeľne možno kazí starý sprchovací záves. Skúste pre zmenu namiesto obyčajného bieleho či priesvitného závesu niečo zaujímavejšie. V ponuke sú aj farebné a vzorované sprchovacie závesy, ktoré vnesú do kúpeľne sviežosť a hravosť. Serióznejšie bude pôsobiť posuvná alebo skladacia sprchovacia zástena, ktorú si môžete nechať namontovať k vani. Ak si dokúpite a namontujete na stenu držiak na ručnú sprchu, získate plnohodnotný a komfortný sprchovací kút.

ŠPINAVÉ A PLESNIVÉ ŠKÁRY

Výrazným estetickým aj hygienickým nedostatkom staršieho obkladu bývajú aj zosivené, prípadne aj plesnivejúce škáry medzi obkladačkami. Na ich čistenie nepoužívajte bežné čistiace prostriedky na báze chlóru. Tie síce pleseň na čas zničia, no pôsobia aj na zvýšenú hydrofóbnosť škárovacieho materiálu, čo môže viesť k jeho postupnému rozrušovaniu a vypadávaniu. Radšej použite špeciálne čistiace a dezinfekčné prostriedky s fungicídnymi účinkami. Pokiaľ ide o jednotnú farbu, namiesto namáhavého čistenia špachtľou alebo nožom pretrite škáry vodeodolnou, ale paropriepustnou farbou.

VIAC SVETLA

Svietidlo nemusí byť namontované len tam, kde trčia drôty zo steny. Okrem centrálneho osvetlenia je vhodné umiestniť svetlá pri zrkadle tak, aby odraz vašej tváre nerušili tiene. Či sa rozhodnete pre viac bodových LED svietidiel zapustených do steny alebo do nábytku, alebo pre atraktívne dizajnové svietidlá, je len na vás.

 
Autor: Adela MOTYKOVÁ
Fotogaléria
Malé triky na osvieženie kúpeľneMalé triky na osvieženie kúpeľneMalé triky na osvieženie kúpeľneMalé triky na osvieženie kúpeľne
 
7fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Malé triky na osvieženie kúpeľne
Adela MOTYKOVÁ