Máte v kúpeľni zmätok? Skoncujte s ním raz a navždy!

30.09.2013
Interiér

Máte v kúpeľni desiatky krémov, fľaštičiek a mastičiek? Ak z nich nepoužívate aspoň polovicu, je na čase urobiť veľkú generálku.

10fotiek
Udržať poriadok v kúpeľni je niekedy ťažké. Autor: Freepik.com

Udržať v domácnosti poriadok je často zložité. Dvojnásobne to platí pre kúpeľne, kde sa zvykneme nielen umývať, ale aj líčiť, česať si vlasy a praktizovať rôzne iné skrášľovacie procedúry. A tie si vyžadujú veľa prípravkov a pomôcok. Ale skutočne až toľko?

V prvom rade musíte kriticky zhodnotiť, ktoré z množstva krémov, sér, gélov a ďalších (roky) kopiacich sa fľaštičiek a téglikov reálne využívate a ktoré boli nákupným omylom. Ak ste po niečom nesiahli mesiac, je viac ako pravdepodobné, že vám to chýbať nebude. Všetku nepotrebnú kozmetiku preto vyhoďte.

Prehľad nad zlato

Jednotlivé veci si uložte v kúpeľni podľa toho, ako často ich používate. K tomu, čo potrebujete denne, by ste mali mať jednoduchý prístup. Naopak, veci, po ktorých siahate nepravidelne, pokojne odložte do spodnejšej zásuvky. Vďaka takémuto triedeniu budete mať vo svojej kozmetike nielen lepší prehľad, ale v kúpeľni aj viditeľne väčší poriadok.


Udržať v kúpeľni poriadok je niekedy zložité.
Foto: Archív, Beneve

Veľmi praktické sú v kúpeľni nástenné police alebo skrinky pod umývadlom. Ukryjú menej používané predmety a zabránia tak tomu, aby sa na nich usadzoval prach, prípadne vodný kameň, ak sú blízko vody.

Ak na poličky priestor nemáte, dobre poslúžia aj závesné organizéry. Skvelým pomocníkom do zásuviek sú zase zásuvkové organizéry, vďaka ktorým jednotlivé predmety ľahko rozdelíte. Tak, hor sa do upratovania!

 
Autor: ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Máte v kúpeľni zmätok? Skoncujte s ním raz a navždy!
ipeknebyvanie.sk