Parkety v lesku: Aj drevená podlaha sa môže blýskať ako zrkadlo

31.12.2012
Interiér

Dnešný trend sa posúva od rustikálneho vzhľadu k novému odváženejšiemu smeru, kde dominantu prevzala elegancia lesku a metalickych prvkov.

8fotiek
Dub Fumoir. Decentný dekór v jemnom teplom sivom odtieni ponúka umiernenejšiu alternatívu. Svetlejšie morenie dáva priestor prejaviť sa viacerým farebným variáciám. Autor: KPP,Kährs

Tradičný veľtrh podlahových krytín Domotex 2012, ktorý sa v januári tohto roku uskutočnil v nemeckom Hannoveri, predstavil novinky výrobcov z celého sveta. Na veľkolepej prezentácií nechýbali ani novinky zo sveta parkiet. Charakterizuje ich extra vysoký lesk a zvýšená ochrana proti poškodeniu. Dizajnéri si dali záležať i na šírke sortimentu.

Trendový je dekor drevín dub, buk a jaseň. Vedú 1lamelové vzory so skosením všetkých štyroch strán vybavené zámkovým spojom.
Novým efektom pre drevo sú prvky bielej perleti, medi alebo striebra. Vytvárajú nádych elegancie a luxusu. Drevený povrch je ošetrený odolným lakom vo vysokom stupni lesku s metalickým nádychom.

 
Autor: Edita JANÍKOVÁ
Fotogaléria
Parkety v lesku: Aj drevená podlaha sa môže blýskať ako zrkadloParkety v lesku: Aj drevená podlaha sa môže blýskať ako zrkadloParkety v lesku: Aj drevená podlaha sa môže blýskať ako zrkadloParkety v lesku: Aj drevená podlaha sa môže blýskať ako zrkadlo
 
8fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Parkety v lesku: Aj drevená podlaha sa môže blýskať ako zrkadlo
Edita JANÍKOVÁ