Parkety v lesku: Aj drevená podlaha sa môže blýskať ako zrkadlo

31.12.2012
Interiér

Dnešný trend sa posúva od rustikálneho vzhľadu k novému odváženejšiemu smeru, kde dominantu prevzala elegancia lesku a metalickych prvkov.

8fotiek
Dub Fumoir. Decentný dekór v jemnom teplom sivom odtieni ponúka umiernenejšiu alternatívu. Svetlejšie morenie dáva priestor prejaviť sa viacerým farebným variáciám. Autor: KPP,Kährs

Tradičný veľtrh podlahových krytín Domotex 2012, ktorý sa v januári tohto roku uskutočnil v nemeckom Hannoveri, predstavil novinky výrobcov z celého sveta. Na veľkolepej prezentácií nechýbali ani novinky zo sveta parkiet. Charakterizuje ich extra vysoký lesk a zvýšená ochrana proti poškodeniu. Dizajnéri si dali záležať i na šírke sortimentu.

Trendový je dekor drevín dub, buk a jaseň. Vedú 1lamelové vzory so skosením všetkých štyroch strán vybavené zámkovým spojom.
Novým efektom pre drevo sú prvky bielej perleti, medi alebo striebra. Vytvárajú nádych elegancie a luxusu. Drevený povrch je ošetrený odolným lakom vo vysokom stupni lesku s metalickým nádychom.

 
Autor: Edita JANÍKOVÁ
Fotogaléria
Parkety v lesku: Aj drevená podlaha sa môže blýskať ako zrkadloParkety v lesku: Aj drevená podlaha sa môže blýskať ako zrkadloParkety v lesku: Aj drevená podlaha sa môže blýskať ako zrkadloParkety v lesku: Aj drevená podlaha sa môže blýskať ako zrkadlo
 
8fotiek


Najčítanejšie
 

Pekné Bývanie

 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
9fotiek

PRED a PO: Rekonštrukciou sa 2-izbák zmenil na nepoznanie

24.02.2016
10fotiek

Môj nový byt: Ako sa vám páči Jolanino zrekonštruované hniezdočko?

10.02.2016
9fotiek

1-izbový byt v hlavnom meste si manželia upravili podľa svojich predstáv

28.01.2016