Spálňový sortiment: Vyberte si ten najlepší

24.06.2013
Interiér

Okrem kvalitnej postele , matraca a perín sa vyplatí investovať aj do posteľnej bielizne. Látky , ktoré sa vyznačujú vysokou trvanlivosťou a stálosťou farieb, oceníte hlavne po niekoľkých rokoch používania.

14fotiek
Tembok s veľkým celoplošným motívom s výšivkou, v lahodnej kombinácii jasných farieb, zvýraznený tyrkysovým lemovaním. Celok dopĺňajú pletené vankúše a pléd z rovnakej kolekcie, Harlequin, Cymorka Interior Design Autor: Cymorka Interior Design

POROVNAJTE

Ľan – tkaniny z neho sa veľmi dobre perú a znášajú vysoké teploty pri žehlení. Ľan je schopný pojať až 35 % vlhkosti a rýchlo ju vymeniť s okolitým vzduchom. Posteľné obliečky tak v lete príjemne chladia, v zime, naopak, hrejú. Jeho drobnou nevýhodou je mierna krčivosť. Nevyžaduje špeciálnu údržbu a dá sa prať až na 95 °C.

Bavlna – obliečky zo 100 % bavlny sú mäkké, hladké, priedušné a príjemné na dotyk. Materiál dokáže vstrebávať značné množstvo vlhkosti. Posteľná bielizeň z bavlny sa vyznačuje vysokou odolnosťou, životnosťou a ľahkou údržbou. Za nevýhodu možno považovať nutnosť žehlenia.

Saténové obliečky z bavlny – sú veľmi hebké a jemné na dotyk, v lete príjemne chladia, v zime sa, naopak, rýchlo zahrejú. Preto sú veľmi vhodné na celoročné používanie. Bielizeň je mierne lesklá a na rozdiel od saténu vyrobeného z polyesteru nekĺže.

Džersej – obliečky sú vyrobené z výberovej bavlny, vďaka čomu sú veľmi mäkké, priedušné a savé. Sú tiež pružné, ale zároveň dostatočne pevné. Vyznačujú sa ľahkou údržbou, nemusia sa totiž žehliť a sú vhodné do sušičiek bielizne.


Posteľné obliečky Malin Figur zo 100 % lyocelu, materiálu, ktorý dobre pohlcuje a odvádza vlhkosť, 39,99 €, Ikea
Foto: Ikea


Pokojnú atmosféru spálne elegantne navodzuje posteľná bielizeň, záves v sivomodrých tlmených tónoch a tapety s motívom čínských lampášov, Metropolitan Design & Interior
Foto: Metropolitan Design & Interior


Posteľné obliečky Chiné & Carré, 100 % bavlna-satén, Christian Fischbacher, A La Maison
Foto: La Maison

 
Autor: Michaela NIKODÝMOVÁ
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Spálňový sortiment: Vyberte si ten najlepší
Michaela NIKODÝMOVÁ