Svetelné stropy: Svetlo ako z oblohy

04.01.2012
Interiér

Hľadáte alternatívu k veľkému stropnému svietidlu s nenápadným dizajnom a dostatočnou intenzitou svetla? Možno vás poteší novinka v interiérovom osvetlení – takzvané svetelné stropy.

6fotiek
Hľadáte alternatívu k veľkému stropnému svietidlu s nenápadným dizajnom a dostatočnou intenzitou svetla? Autor: SvetelneStropy.sk

Na rozdiel od klasických podsvietených podhľadov ide o rovnomerne svietiace plochy v strope. Dokážu navodiť veľmi autentický pocit prirodzeného denného svetla. Kým sadrokartónové podhľadové osvetlenie plní v miestnosti funkciu doplnkového svetla, svetelný strop svojou intenzitou dokáže nahradiť štandardné stropné svietidlo. Najväčší záujem je zatiaľ o kruhové a uholníkové plochy. Ľahká a pevná konštrukcia sa montuje suchou cestou bez prašných procesov. K dispozícii je na výber viacero uchytení a technologických vyhotovení pre rôzne typy stropných konštrukcií.


Foto: Katarína DOHNÁNYOVÁ

PRISPÔSOBIVÉ

Realizujú sa na mieru, takže tvarová variabilita svietiacej plochy je takmer neobmedzená. Zdroj svetla zabezpečujú výkonné LED pásy, ktorých svetlo sa rozptyľuje pomocou špeciálnej translucentnej fólie. Vytvára sa tak rovnomerné rozdelenie svetelného toku po celej svietiacej ploche. Využitie LED pásov šetrí elektrickú energiu a vďaka životnosti až 50-tisíc hodín poskytuje bezúdržbovú prevádzku viac ako 20 rokov.

SVETLO PODĽA POČASIA

Nastavením teploty bielej farby možno navodiť oddychovú alebo pracovnú náladu. Inteligentné ovládanie sa dá nastaviť aj tak, aby svetelná scéna reflektovala aktuálne počasie. Osvetlenie s takouto nadštandardnou funkciou sa označuje ako „bio – dynamické“. Kto túži po farebných variáciách svetla, môže si zapojiť navyše aj RGB LED osvetlenie, kde sa dajú jednoducho meniť farby celého farebného spektra. Zaujímavosť tohto rovnomerného osvetlenia zo stropu je, že objekty pod ním nevrhajú tieň ako pri klasických svietidlách. Farebnosťou prirodzeného denného svetla tak svetelné stropy navodzujú dojem svetlíka alebo miestnosti s otvorenou strechou.

 
Autor: Inéz BÚCI, Odborná spolupráca: SvetelneStropy.sk
Fotogaléria
Svetelné stropy: Svetlo ako z oblohySvetelné stropy: Svetlo ako z oblohySvetelné stropy: Svetlo ako z oblohySvetelné stropy: Svetlo ako z oblohy
 
6fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Svetelné stropy: Svetlo ako z oblohy
Inéz BÚCI
Odborná spolupráca: SvetelneStropy.sk